Серед країн Африки немає одностайності у сприйнятті російської війни проти України. Однак усім варто пам’ятати, що ця війна має глобальний вимір і глобальні наслідки.
Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, звертаючись в онлайн-режимі до учасників зібрання африканських лідерів, яке відбулося за підтримки Фонду Брентхерста у місті Каденаббіа (Італія).
Вона закликала країни Африки до солідарності з Україною під час війни росії проти нашої держави.
«Я звертаюся до вас, лідерів Африки, і до ваших вільних народів у той час, коли в моїй країні війна і коли нам, українцям, дуже потрібні ваша солідарність, розуміння й допомога. Я точно знаю, що саме ви зрозумієте мене, бо минуле, сучасність і майбутнє Африки та України дуже схожі. У нас з вами схоже горде минуле боротьби і жертв. І ми, і ви багато років боролися за незалежність та право бути суверенними державами», – наголосила Юлія Тимошенко.
При цьому вона зауважила, що попри те, що серед країн Африки існують різні сприйняття цієї війни, однак усім варто пам’ятати, що це війна не лише росії проти України, це – війна, яка має глобальний вимір і глобальні наслідки.
«Вже 50 країн вільного світу увійшли до антипутінської коаліції, бо це війна кремля проти Європи, проти Америки, проти Азії і проти Африки», – переконана Юлія Тимошенко.
За її словами, народи України й Африки заслуговують на мир, щастя і кращу долю. Але замість того, щоб реалізовувати такі великі перспективи, сьогодні ці народи страждають разом.
«Саме путіну ви маєте «дякувати» за зростання цін на продовольство, паливо та добрива по всій Африці. І за загрозу голоду», – сказала Юлія Тимошенко.
У цьому зв’язку політик нагадала, що до вторгнення росіян 24 лютого 2022 року Україна була одним із основних експортерів продовольства до Африки – експортувалося понад 5 мільйонів тонн щомісяця, переважно через українські порти. Але сьогодні ці критичні точки знищені або заблоковані російськими кораблями й мінами, тому експортується автомобільним та залізничним транспортом менше чверті цього обсягу. Майже 25 мільйонів тонн зерна зараз заблоковано росією в українських портах.
Нагадаємо, Фонд Брентхерста – це аналітичний центр із Йоганнесбурга, заснований у 2004 році для пошуку шляхів фінансування розвитку Африки та організації конференцій з африканської конкурентоспроможності.