Юлія Тимошенко: Забезпечимо українську культуру гідним фінансуванням

Українська культура отримає гідне фінансування і стане справжнім дипломатом нашої країни у світі.

Про це Юлія Тимошенко наголосила на Національному форумі «Нова соціальна доктрина», який відбувається сьогодні в Києві.

«Культура – це джерело сили нації, і вона стане для нової влади пріоритетним напрямом», – сказала лідер «Батьківщини».

Двома головними функціями культури Юлія Тимошенко вважає освітню та репрезентативну. На  думку політика, «виховання українців має відбуватися в дусі поваги та глибоких знань справжньої, а не спотвореної історії». А завдання культурної дипломатії – бути потужним провідником України у світі, додала вона.

Лідер партії обурена тим, що досі фінансування української культури відбувалося за залишковим принципом, і пообіцяла усіляку підтримку: «Новий президент буде системно та всеохоплююче інвестувати в українську культуру».

Політик також наголосила, що «всіляко підтримуватиме українську мову у всіх без винятку сферах життя»: «Українська мова ствердить своє абсолютне домінування в Україні. Ми осучаснимо українську культуру та дамо нове дихання достатнім фінансуванням».

Нова влада зробить все і для ствердження в Україні єдиної помісної православної церкви, захистить її в законний спосіб і не дасть зруйнувати міжконфесійний мир, який є в Україні, зауважила Юлія Тимошенко.

У планах лідера партії створення нового українського інституту та розгалуженої системи культурних українських центрів у світі, Фонду фінансування перекладів іноземними мовами перлин української культури та підтримка «успішного старту українського Інституту книги».

Юлія Тимошенко запевнила, що держава реалізуватиме програми з реставрації та збереження замків та храмів України, добудує Мистецький Арсенал та модернізує музеї, Україна стане «вільною культурною зоною», а фестиваль «Гоголь-фест» повернеться до Києва.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова