Юлія Тимошенко: Якби Україна була членом НАТО, ця війна ніколи б не почалася

Справжнє питання, яке обговорюватиметься на саміті у Вільнюсі, полягає в тому, чи налаштовані країни НАТО запобігати майбутнім війнам на європейській землі.

Про це заявила лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в інтерв‘ю французькому інформаційно-політичному журналу L’express.


«Справжнє питання, яке обговорюватиметься на саміті у Вільнюсі, полягає в тому, чи налаштовані країни НАТО запобігати майбутнім війнам на європейській землі. Розширення Альянсу є єдиною серйозною гарантією того, що подібна війна не повториться в майбутньому. Це єдине реальне рішення. Якщо такі країни, як Україна, залишаться поза НАТО, варто очікувати інших кровопролитних війн більшого масштабу», – наголосила вона.

«Я б пішла далі: ця війна могла б і не розпочатися, якби у 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті дві країни не виступили проти вступу України до Атлантичного альянсу (Франція та Німеччина). Сьогодні я сподіваюся, що лідери, які вирішать чи не вирішать нашу майбутню інтеграцію до НАТО, зроблять це не з економічних інтересів, а заради майбутнього, миру та стабільності на континенті», – додала Юлія Тимошенко.

За її словами, путін не визнає нинішніх кордонів НАТО – він хоче повернути під свій контроль не лише Україну, а й країни Центрально-Східної Європи.

«Україна – лише перший крок. Якщо ми не зможемо його зупинити, він піде далі, і ця війна небезпечно наблизиться до інших європейців. Для путіна червоних ліній не існує. Він не дотримується правил. Останній приклад – руйнування Каховської дамби. Цей процес зупинять тільки сила, єдність і рішучі дії», – переконана лідерка «Батьківщини».

На думку політика, Захід повинен надати Україні більше зброї, щоб покласти край зловісним проєктам путіна.

Юлія Тимошенко зауважила, що для повалення режиму путіна потрібна рішуча безапеляційна перемога України на полі бою. Коли цей день настане, його режим почне руйнуватися. У цьому зв‘язку вона закликала вільний світ збільшити підтримку України та підкреслила, що  «у нашій країні існує величезна впевненість у нашій колективній спроможності відновити кордони 1991 року». Згідно з опитуванням, 84% українців відмовляються пожертвувати частиною своєї території заради припинення війни.

«Ми продовжуватимемо боротьбу, поки не буде відновлена наша територіальна цілісність, а агресор не буде покараний. Тому що якщо цього не станеться, не лише Україна, а й увесь вільний світ житимуть в зовсім іншому світі», – сказала вона.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова