Юлія Тимошенко взяла участь у зустрічі лідерів Східного партнерства з Європейської народної партії

У середу, 17 червня, Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря взяли участь у 7-мій зустрічі лідерів Східного партнерства з Європейської народної партії.

«Дорога родино ЄНП, я дуже рада бачити вас усіх на цій зустрічі. Хочу подякувати всім вам, що у той час, коли ви зіткнулися з пандемією коронавірусу, ви змогли витримати цей удар, ви змогли захистити свої країни та допомогли нам захисти наші країни. Пандемія була перевіркою всіх систем нашого життя, і я переконана, що кожній країні треба зробити відповідні висновки й посилити всі інституції, які можуть захищати нас від таких викликів», – наголосила Юлія Тимошенко.

Вона зазначила, що пандемія також призвела до різкого економічного падіння, тому саме зараз настав час скористатися моментом і докласти нових зусиль для досягнення справедливого миру в Україні.

«Очевидно, що під час пандемії та під час карантинів економіки багатьох країн, включаючи Росію, знаходяться в тяжкому стані, тому економічні санкції наразі є найбільш болючими та відчутними. Ми не повинні згаяти час. Це той період, коли треба негайно докладати нових зусиль для досягнення справжнього миру в Україні на справедливих умовах», – підкреслила лідер «Батьківщини».

Під час виступу Юлія Тимошенко також поінформувала про політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні. Окремо вона звернула увагу учасників на те, що останні шість років в Україні відбувалася реформа правосуддя. На її думку, «саме зараз нові гучні політичні справи стануть тестом на ефективність цих реформ».

Юлія Тимошенко повідомила, що згідно з останнім опитуванням суспільної думки, 60% респондентів вважають, що у внутрішній політиці країна рухається у неправильному напрямку. Саме тому «Батьківщина» розпочинає об’єднання справжніх, нефейкових демократичних сил, здатних повернути Україну до нормально життя.

«На жаль, зараз ми спостерігаємо зростаючу нестабільність в Україні – економічну, соціальну і безпекову. Вихід із цієї ситуації бачу тільки в об‘єднанні проєвропейських демократичних сил задля збереження нашої країни», – наголосила лідер «Батьківщини».

Під час зустрічі, яка відбулася у режимі відеоконференції, учасники обговорили подальше зміцнення співпраці між східними країнами-партнерами та ЄС, а також можливість посиленої стратегії співпраці з асоційованими країнами, розглянули шляхи сприяння безпековій співпраці та зміцнення інституцій, належного управління, верховенства права і поваги до прав людини, а також обговорили політичну ситуацію в країнах-партнерах та геополітичні виклики в регіоні. Окрім того, йшлося про ситуацію з розповсюдження Covid-19 у Європі та зусилля держав з подолання наслідків пандемії.

У зустрічі брали участь Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляйєн, Федеральний Канцлер Німеччини Ангела Меркель, Прем‘єр-міністр Хорватії Андрєй Плєнкович (країна наразі головує в ЄС), Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс, та інші лідери та політики європейських країн.

Європейська народна партія проводила останню Зустріч лідерів Східного партнерства з ЄНП у 2017 році в Брюсселі після успішних зустрічей, які відбулися у Ризі, Кишиневі, Батумі, Єревані та Вільнюсі.

Нагадаємо, що ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті. До її складу входять 83 партії та партнери з 43 країн, серед яких і «Батьківщина», Президент Європейської Комісії, 11 голів країн-членів ЄС та 4 голови країн, які не є членами ЄС, 10 членів Європейської Комісії; вона має найбільшу фракцію в Європарламенті.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова