Юлія Тимошенко взяла участь у надзвичайному саміті ЄНП у зв’язку з ескалацією агресії Росії проти України

У середу, 23 лютого, Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря взяли участь у надзвичайному саміті Європейської народної партії (ЄНП), скликаному через ескалацію агресії Росії проти України.

«Дуже добре, що ми сьогодні зібралися. Ситуація погіршується щогодини. І у нас немає сумнівів, що Путін прийняв рішення вирішувати долю України військовим шляхом. Це загрожує самому існуванню нашої держави. Українці дуже мужньо стримують ці удари, але без вашої допомоги, без допомоги демократичного світу Україні буде неймовірно важко вистояти», – наголосила Юлія Тимошенко.

За її словами, «ефективність санкцій, допомоги Україні, нашого опору буде визначатись тільки одним результатом – зупинимо Путіна чи ні».

«Наразі існує лише чорне і біле. Або ми зупинимо Путіна, і Україна залишиться незалежною європейською країною, або ми не зупинимо, і він розтопче Україну, відкриваючи шлях до будь-якої іншої країни, яка йому не сподобається», – застерегла Юлія Тимошенко.

Вона наголосила, що Україна докладе всіх зусиль, аби відстояти територіальну цілісність та незалежність нашої держави.

«Кожен українець, всі ми, будемо битися за незалежну вільну Україну. Разом з Вами», – запевнила Голова «Батьківщини».

Юлія Тимошенко вчергове подякувала європейським лідерам-членам родини ЄНП за підтримку та закликала надати Україні допомогу у військовій і фінансовій сферах, збільшуючи коло держав, які також зможуть допомагати нашій країні.

«Я хочу попросити всіх вас включити всі свої можливості, впливи, зв’язки та владу для того, щоб зараз посилити українську армію, яка сьогодні стоїть на захисті України, перед загрозою масштабного вторгнення. Нам конче потрібна зброя і її потрібно надати зараз», – закликала Юлія Тимошенко.

У свою чергу, Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн закликала до єдності у питанні допомоги Україні.

«Це боротьба, яку Україна мужньо веде за демократію, свою незалежність, суверенітет та територіальну цілісність. Нам дуже важливо бути єдиними в допомозі Україні. Наші друзі в Україні, ви можете розраховувати на нас. Ми на вашому боці. Ви боретеся за Україну. Ви боретесь за нас», – сказала вона.

Водночас Президент Європарламенту Роберта Метцола висловила «солідарність з Україною та захоплення мужністю українського народу».

У Саміті, якій проходив онлайн, брали участь Президент ЄНП Дональд Туск, Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, Президент Європарламенту Роберта Метцола, президенти, прем‘єр-міністри та опозиційні лідери країн Європи.

Нагадаємо, 22 лютого Президент ЄНП Дональд Туск ухвалив рішення скликати позачерговий саміт ЄНП щодо України, наголосивши, що «завданням буде мобілізувати уряди та партії для жорсткої та ефективної реакції щодо Росії та повної підтримки України».

ЄНП є найбільшою та найвпливовішою політичною силою на європейському континенті. До її складу входять 80 партій та партнерів з 43 країн, Президент Європейської Комісії, 8 голів  країн-членів ЄС та 3 голів країн, які не є членами ЄС, 9 членів Європейської Комісії; вона має найбільшу фракцію в Європарламенті.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова