Юлія Тимошенко: Вступ України в НАТО потрібен для  відновлення та збереження миру у Європі

Мета вступу України до НАТО полягає в тому, щоб відновити та зберегти мир у Європі, тобто виконати найбільш фундаментальне призначення НАТО.

Про це йдеться в статті Голови партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко «Що принесе Україна в НАТО», яку опублікувала ключова австрійська газета «Der Standard» та низка інших іноземних ЗМІ.

«Ніхто не очікує, що Україні запропонують членство в НАТО, поки на нашій території лютує війна. Адже відповідно до статті 5 його установчого договору це змусить Альянс втрутитися у конфлікт. Нікому, в тому числі українцям, не подобається ідея повномасштабної війни між НАТО та росією, яка має ядерну зброю і вже продемонструвала просто злочинний рівень безрозсудності», – пише політик.

«Але нинішня війна не триватиме вічно. Про це подбає майстерність і хоробрість наших солдатів, а також зобов’язання наших союзників і друзів. І тому питання вступу України до НАТО пов’язане з тим, що знадобиться вже після завершення війни. Сенс цього вступу у тому, щоб відновити та зберегти мир у Європі, тобто виконати найбільш фундаментальне призначення НАТО», – переконана лідерка «Батьківщини».

У статті Юлія Тимошенко також розвіює певні сумніви усередині Альянсу щодо мудрості рішення представити Україні членство. За її словами, наша загартована в боях і впевнена в собі армія стане для трансатлантичної безпеки одним із найважливіших активів на десятиліття вперед. На полях битв України народився новий тип бойових дій, і саме українські війська – а не російські – розробили нові, найчастіше оригінальні тактичні прийоми.

«Факт у тому, що українська армія на сьогодні є найкращою бойовою силою, подібної до якої в найближчому майбутньому в Європі не буде. І НАТО може бути впевненим у тому, що ця армія завжди підтримуватиметься у стані максимальної готовності. З першого дня нашого вступу до блоку ми будемо союзником, готовим і здатним захищати кожний сантиметр території НАТО. Урочиста обіцянка захищати наших союзників – це обіцянка, яку, я впевнена, Україна виконає», – резюмує політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова