Юлія Тимошенко вклонилася унікальній козацькій іконі

У межах великого передвиборного туру Україною кандидат у Президенти Юлія Тимошенко відвідала краєзнавчий музей у м. Нікополь, де знаходиться унікальна козацька ікона «Ставротека».

Своїми враженнями від неповторної з точки зору іконотворення православної пам’ятки лідер «Батьківщини» поділилася на особистій сторінці у  Facebook.

«Сьогодні я буквально вклякла, в позитивному враженні, перед іконою. Це щось абсолютно унікальне», – зазначила вона.

Як пояснила Юлія Тимошенко, «Ставротека» виготовлена козацькими майстрами зі срібла і золота на кошти Війська Запорізького.

«Слово ставротека означає «Сховище для Хреста». Кипарисовий Хрест – головний елемент ікони – був подарований Запорізькій Січі Єрусалимським патріархом в знак визнання її заслуг у захисті православної віри. На свято Покрови 14 жовтня 1747 р. ікону було освячено. Їй виповнився 271 рік», – повідомила Голова партії.

Ікона є унікальною православною пам’яткою, їй немає аналогів у світі.

«Ікона «Ставротека» є духовною цінністю українського народу та його держави і не може вимірюватися ніякими грошовими еквівалентами. Я переконана, що такі речі – це не просто красивий і священний артефакт. Це унікальний оберіг, що береже Україну, береже націю, всіх нас від лиха та біди. Вже просто сам погляд на «Ставротеку» наповнює тебе гордістю й дарує велику енергію для звершень», – підсумувала кандидат у Президенти.

 

 

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова