Земельні ресурси, які має Україна, дозволяють їй стати однією з найпотужніших аграрних держав на континенті. Але в цьому не зацікавлені транснаціональні корпорації, які наполягають на якнайшвидшому розпродажі української землі й за допомогою влади проштовхують закон, що перетворює українців на рабів у власній країні.
Про це заявила Юлія Тимошенко під час виступу у Парламенті.
Лідер «Батьківщини» закликала депутатів усвідомити свою відповідальність та виокремила загрози, які містяться у запропонованому владою документі.
«Законопроєкт не просто створює можливості для продажу землі. Там нічого не вказано про те, що її не зможуть купувати люди з подвійним громадянством. І хто захистить нас від того, що цим особам не буде потім підкинута ідея про відокремлення України земель, які знаходяться у їхній власності?» – запитала Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» також наголосила, що ще небезпечнішим є надання права купувати землю юридичним особам, в тому числі з участю іноземного капіталу.
«Сім мільйонів гектарів землі сьогодні вже належить компаніям, які зареєстровані в Україні, але їх контрольний пакет знаходиться у власності іноземних корпорацій. Фактично ці землі вже сьогодні не працюють на Україну, а українці від них не мають прибутку. В той час, як кожна країна бореться за те, щоб її ресурси належали її громадянам», – зауважила Юлія Тимошенко.
Політик наголосила, що в жодній цивілізованій країні немає практики продажу такої великої кількості землі в одні руки, як це запропоновано у владному законопроєкті.
«Одним з пунктів закону визначено, що в одні руки можна продавати 0,5% всієї сільськогосподарської землі, тобто 210 тисяч гектарів. Такого немає в жодній країні світу. Це означатиме легалізацію концентрації земель у власності агрохолдингів, в тому числі іноземних, у яких зараз у користуванні по 600-800 тисяч гектарів».
До того ж владний проєкт закону передбачає, що фермери, яким належить право постійного користування, будуть змушені викупляти земельні ділянки, які вони обробляють десятиріччями, за тією ж ціною, яку можуть запропонувати іноземні претенденти.
Як наголосила лідер «Батьківщини», у нас є два шляхи: або будувати власну економіку в інтересах свого народу, або віддати країну в управління транснаціональним корпораціям, перетворити українців на персонал, що їх обслуговує, а саму Україну – на державу третього світу, яка не впливатиме на власне майбутнє.
«Кожен голос буде мати значення, панове депутати. Не допустіть трагедії!» – закликала Юлія Тимошенко.