Юлія Тимошенко вимагає від Уряду інформацію про обсяг закачаного влітку газу і його ціну

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернулася до прем’єр-міністра України із депутатським запитом, в якому вимагає надати інформацію щодо обсягів закачаного у підземні сховища газу і ціну його закупки.

Відповідний запит було зачитано на пленарному засіданні Верховної Ради України у п’ятницю, 5 лютого.

Зокрема, Юлія Тимошенко вимагає оприлюднити таку інформацію:

– обсяг природного газу, який був закачаний в сховища АТ «Укртрансгаз» протягом 2020 року;

– середньозважена ціна закачування природного газу в сховища АТ «Укртрансгаз» протягом 2020 року та відповідні помісячні показники (місячний обсяг та середньомісячна ціна);

– належність закачаного природного газу за компаніями із вказанням резиденства і режимів зберігання (закачування і відбору);

– спрямування (відбір) газу зі сховищ АТ «Укртрансгаз» за компаніями в опалювальний період 2020/2021 року.

Ця інформація необхідна для того, щоб підтвердити відсутність об’єктивних причин для підвищення цін на газ.

«Підвищення ціни газу є наслідком зловживання газопостачальними компаніями, у тому числі НАК «Нафтогаз України», монопольним становищем та абсолютно не враховує спроможність населення здійснювати оплату газу та його постачання», – йдеться у депутатському запиті Юлії Тимошенко.

Як відомо, лідер «Батьківщини» подала законопроєкт №4680, який у разі ухвалення дозволить вирішити тарифну кризу і знизить ціну на газ для людей утричі. У ньому пропонується направити на потреби людей дешевий газ українського видобутку. Імпортний газ, закачаний у сховища влітку за низькими цінами, пропонується продавати людям за ціною закупки, врахувавши лише витрати на його транспортування й зберігання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова