В Україні стартувала друга масштабна війна – війна за землю.
Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, виступаючи сьогодні на парламентських слуханнях щодо ринку сільськогосподарської землі.
Політик висловила обурення, що на слуханнях такого важливого питання відсутні представники профільних міністерств.
«Коли вчора вночі треба було дерибанити бюджет, тут пройти не було де», – додала політик.
Тимошенко вважає ганебним той факт, що на слуханнях від уряду присутній лише заступник міністра, який не є аграрієм, а працював архітектором міста Вінниця. Вона також нагадала, що при ухваленні держбюджету-2017 провладна більшість позбавила аграріїв пільг на суму 24 млрд грн.
«Сьогодні в Україні розпочалася друга масштабна війна – війна за землю», – заявила народний депутат, продемонструвавши документи, які свідчать про незаконний продаж землі за тіньовими схемами під прикриттям влади.
За спостереженнями Юлії Тимошенко, на парламентських слуханнях з питань землі також немає і керівника аграрного парламентського комітету. Політик пояснила це тим, що «більшість у комітеті складає аграрна мафія – ті, хто має сотні тисяч га землі, або їх представники, які формують політику для себе».
«Нам потрібно не красти землю, а навпаки – створити чітку стратегію й устрій аграрного сектору. Ми хочемо бачити великих аграрних монополістів, у яких по півмільйона гектарів землі? Чи ми хочемо бачити розвинене сімейне фермерське господарство, де люди живуть і працюють на землі, вчать працювати дітей, і знають, що у них цю землю ніхто не відбере!» – заявила Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» також поставила під сумнів ідею проведення земельних аукціонів: «Хтось думає, що на цих аукціонах фермер виграє? А якщо навіть фермери знайдуть є гроші, то скажіть, хто їм дасть чесно виграти цей аукціон?».
«Нам треба розвинути фермерство, створити такий аграрний устрій, щоб фермер міг ефективно працювати», – заявила Тимошенко.
«На жаль, сьогодні вище керівництво держави очолює масштабне рейдерство землі, а Президент є найбільшим латифундистом – у нього і його родини сотні тисяч га землі», – зазначила лідер фракції.
На переконання Голови фракції, поки в Україні не буде побудовано 2,5 млн фермерських господарств і за ними не буде закріплена земля, побудована система кредитування і переробки продукції, не можна чіпати питання продажу землі, «бо вона буде не ваша, а тих, хто сьогодні має владу в Україні».
«Нам потрібно об’єднатися для того, щоб сімейне фермерство стало головним укладом аграрного сектору. Продавати землю – це як матір продавати! Це останнє, що у нас є! І земля буде головним фактором підйому України як заможної європейської держави», – заявила Юлія Тимошенко.
Також лідер «Батьківщини» зазначила, що до моменту, поки не буде чітко врегульоване питання продажу сільськогосподарської землі лише у власність держави, має діяти відповідний мораторій.
Нагадаємо, фракція «Батьківщина» зареєструвала законопроект про продовження мораторію на п’ять років.