Юлія Тимошенко: Ухвалення закону про ринок електроенергії призведе до її подорожчання

«Батьківщина» боротиметься проти ухвалення законопроекту про ринок електроенергії, який сьогодні виноситься в сесійний зал парламенту на розгляд у другому читанні.

Про це сьогодні заявила журналістам у кулуарах Верховної Ради лідер фракції Юлія Тимошенко.

Вона пояснила, що після ухвалення відповідного документу населення втратить можливість  використовувати відносно дешеву атомну та гідроелектроенергію, а отримає коштовну – теплову.

«Сьогодні у Верховній Раді чорний день! До порядку денного, на порушення усіх регламентних процедур, внесений законопроект  №4493 про так званий ринок електричної енергії, який до ринку немає жодного відношення. Це лобістський, корупційний закон, який «забирає» в українців атомну електроенергію, гідроелектроенергію, яку ми споживали 25 років напряму, без посередників. І ціна на цю електроенергію була значно нижчою за ціну на теплову», – заявила парламентар.

Лідер  «Батьківщини» розповіла, що профільний комітет вчора вирішив ухвалювати цей закон за процедурою ad hoc, тобто без обговорення усіх поправок депутатів.

З огляду на це Юлія Тимошенко попередила, що йдеться «про мегакорупційну оборудку, яка призведе до тотального подорожчання електроенергії для людей і узаконення спеціальних посередників, які купуватимуть в держави дешеву атомну та гідроелктроенергію, і продаватимуть її закордон».

«Я вже точно знаю імена тих високопосадовців, які поставлять туди своїх посередників, які знову зніматимуть мільярди доларів з країни і з людей. Ось який законопроект голосується!» – обурено заявила народний депутат.

Вона також розповіла, що навколо питання ухвалення цього законопроекту  «вже утворився олігархічний консенсус».

«Я не дивуюся, що за цей документ голосуватимуть БПП, фракція Яценюка або Радикальна партія Ляшка. Натомість я дивуюся «Самопомочі», яку їхній депутат Підлісецький переконав, що це ринковий закон», – зауважила політик.

Юлія Тимошенко розповіла, що Лев Підлісецький  є зацікавленою особою в просуванні закону про ринок електроенергії, адже до обрання депутатом він був бізнесменом, і зараз може мати неформальне відношення до підприємств, що володіють електромережами, а тому лобіює положення щодо продажу дешевої атомної енергії закордон.

Окрім цього, за її висновками, закон спрямований проти малого підприємництва.

«У законі прописана коштовна і необґрунтована процедура приєднання малих підприємців до електромереж, вводяться побори, а НКРЕКП надається право вводити фіксовану щомісячну абонплату на ці приєднання», – сказала Тимошенко і провела паралель з ухваленням закону про ринок газу, яким українців позбавили дешевого газу власного видобутку і замістили його газом,  дорожчим у 5-6 разів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова