Юлія Тимошенко: Урядовий проєкт Трудового кодексу порушує права кожного українця

Влада проштовхує проєкт Трудового кодексу, який спрямований на жорстке згортання прав працівників, знищення профспілкового руху та порушення міжнародних трудових стандартів.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

«Не можна поставити роботодавця як диктатора своїх інтересів, а робітника – в стан раба. Але саме це передбачено трудовими договорами у проєкті цього кодексу. Він не захищає працівників в питанні робочого часу. Роботодавцю надається право звільняти коли завгодно, кого завгодно, як завгодно. Підприємців треба підтримувати, але не можна віддати в трудовому законодавстві всі права роботодавцям. Трудовий кодекс має фундаментально захищати працівників від свавілля наймачів чи держави. Тому він мусить бути виписаним так, щоб не було безкарним жодне порушення прав робітника», – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» зауважила, що урядовий документ, який розроблявся без участі профспілок і громадськості, суперечить вітчизняним та міжнародним профільним документам.

«Поданий урядом проєкт кодексу не просто порушує Конституцію в її ключових параметрах, він порушує міжнародне законодавство і ратифіковані Україною конвенції про права людини. По суті влада ризикнула денонсувати міжнародні конвенції. Нова влада та нова система, мабуть, дуже сміливі, але ця сміливість має спрямовуватися на захист прав людей, відновлення справедливості, налагодження нормального життя в країні, а не на те, щоб остаточно перетворити державу на руїни. Якщо через Верховну Раду будуть протягувати Трудовий кодекс, так як протягували земельний закон, – ламаючи через коліно парламент, профспілки – це збурить усю працюючу Україну, а нам не потрібні нові потрясіння», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова