Юлія Тимошенко: Уряд має забезпечити житлом біженців, які хочуть повернутися в Україну  

Українські біженці вдячні європейським народам, урядам та керівництву за підтримку й допомогу, але вони хочуть повернутися додому, і треба дати їм можливість це зробити. Найперше питання – житло, і його можна вирішити максимум за 2 місяці.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час зустрічі з українськими біженцями в Польщі.

За її словами, більшість українців, попри бажання, не можуть повернутися додому, тому що їхні оселі зруйновані внаслідок обстрілів і воєнних дій. Тож лідерка «Батьківщини» запропонувала уряду 3 кроки, як максимум протягом 2 місяців вирішити це питання.

«Треба негайно проінвентаризувати  все незавершене будівництво на території України і знайти ті багатоповерхові будинки, де ступінь готовності сягає 97-98%. Негайно викупити їх за низькою ціною у власників, добудувати за лічені місяці й дати можливість людям отримати житло», – вважає Юлія Тимошенко.

Також вона рекомендувала уряду зробити повний аналіз вторинного ринку житла: «І для людей, які хочуть повернутися, купити квартири й віддати їм в оренду, а далі вже чекати поки буде відновлено їхнє житло».

А третім кроком Юлія Тимошенко назвала приведення до належного стану гуртожитків і санаторіїв, щоб люди, які хочуть повернутися, але не мають житла, могли це зробити найближчим часом.

«А потім країна буде вкладати серйозний ресурс, який буде забраний у росії для того, щоб відбудувати їхні власні будинки й квартири», – зауважила лідерка «Батьківщини».

Нагадаємо, Юлія Тимошенко переконана, що вилучені підсанкційні кошти росіян треба спрямувати на відновлення житла та запуск економіки України.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова