Команда «Батьківщини» захищатиме українську землю і право українців бути господарями на власній землі, сприятиме розвитку вітчизняного фермерства як основи економічної незалежності країни. Шанси відстояти землю в конституційний спосіб є, і ми скористаємося усіма можливостями, щоб не дати позбавити українців нашого спільного національного надбання.
У цьому запевнила присутніх Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час зустрічі з представниками фермерських господарств Дніпропетровщини, які провели установчі збори для створення відокремленого підрозділу ГО «Асоціація фермерів і приватних землевласників» Кам’янського району.
«На жаль, шахраї від влади виявилися передбачливими. Ані референдум, ані Конституційний Суд не встигнуть зупинити того, що з 1 липня закон про розпродаж землі вступить в силу. Але їм ще потрібен підготовчий період, а нам – уповільнити ситуацію. Ми з вами провели збори великої ініціативної групи. І вже в п’ятницю, 11 червня, відбудеться засідання ЦВК, на якому буде вирішуватися, чи можна проводити «земельний» референдум. І якщо рішення буде позитивне, ми обов’язково зберемо з запасом 4 мільйони підписів, і восени організуємо волевиявлення. І якщо народ висловить незгоду з розпродажем землі, як це показують соціологічні дослідження, то влада не зможе втілювати ці закони в життя», – повідомила Юлія Тимошенко.
Вона нагадала, що на референдум буде винесено питання заборони продажу землі будь-кому, крім української держави.
«Люди, які терміново хочуть продати свій пай, мають звернутися до Державного земельного банку, отримати кошти, а фермер, який на цій землі працює, отримає її в постійне користування. Референдум треба провести не тому, що ми проти продажу землі фермерам, а тому що те, що «слуги народу» запланували в ухвалених законах, не дасть фермерам можливості купити землю», – пояснила лідер «Батьківщини».
За її словами, кожна країна, яка має сільськогосподарську землю, розвиває вітчизняне сімейне фермерство, сприяє малим і середнім сільгосппідприємствам.
«Наміри владної команди стосовно землі можна чітко зрозуміти, якщо подивитися на зміни, які вони внесли в Земельний кодекс. Зокрема, вони скасували заборону на купівлю сільськогосподарської землі іноземцями. Якщо у них чесна мета до українських фермерів і аграріїв, то навіщо вони це скасували?» – риторично запитала Юлія Тимошенко.
Під час зустрічі фермери й аграрії Дніпропетровщини розповіли про проблеми у своїй діяльності, а також висловили підтримку «земельному» референдуму.
«Той закон, який підписав президент, згубний для наших фермерів – забирається надана в 90-х роках земля для постійного користування. Найближчим часом вони повинні будуть змагатися з великими агрохолдингами, які мають значні фінансові ресурси. Але, на жаль, закон про кредитування фермерів не був ухвалений, щоб фермери могли викупити свою землю. Референдум – це єдиний шанс врятувати наш народ від захвату землі іноземними фірмами та олігархами. Ініціативна група Верхньодніпровської ОТГ виступає за проведення волевиявлення, ми готові збирати підписи», – зазначила учасниця ініціативної групи «земельного» референдуму Марина Бондаренко.
Новообрана Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Кам’янського району Тамара Медлевець, в свою чергу, запевнила, що представники організації допомагатимуть ініціативній групі зі збором підписів.
«Ми не хочемо, щоб наші села були спустошені, школи зачинені, а земля, яка нас викормила, – продана. Ми допоможемо ініціативній групі, докладемо для цього всі зусилля та обов’язково зберемо необхідну кількість підписів, щоб наші діти й онуки залишилися господарями на нашій українській землі», – наголосила Тамара Медлевець.