Юлія Тимошенко: Україна має навчитися відстоювати власні інтереси у співпраці з ЄС та МВФ

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко вважає, що співпраця України з міжнародними інституціями, зокрема, з ЄС та МВФ, має будуватися на принципах захисту національних інтересів.

Про це вона заявила в ефірі ток-шоу «Український формат» на телеканалі «NewsOne».

Лідер «Батьківщини» наголосила, що Україна має виконати усі зобов’язання, взяті при підписанні Угоди про Асоціацію з ЄС, а через 5 років її дії, як це дозволяє документ, переглянути умови на користь українців.

«Преференції для України треба виривати зубами. Польща про свою Угоду щодо вступу до ЄС боролася за кожне яблуко свого виробника, за кожне фермерське господарство, за кожну позицію експорту. Вони вибороли Угоду, яка дала Польщі розквіт та зростання», – заявила Юлія Тимошенко коментуючи тезу про те, що не усі умови Угоди з ЄС є вигідними для України, зокрема невеликі квоти на експорт товарів.

Політик додала, що Угода про Асоціацію з ЄС має працювати на країну, а не на інтереси олігархічних кланів.

Тимошенко нагадала історію підготовки Асоціації з ЄС, яка була парафована за часи Януковича за участі тогочасного міністра економіки Петра Порошенка: «Знаєте, який прорив? У нас на деякі товари немає квоти, а експорт шоколаду та цукерок до Європи збільшений на 35%. Чому олігархія відстоює в Угоді про Асоціацію вигідні їй позиції та ігнорує інші позиції, через що програє уся країна?».

З огляду на це лідер партії вважає за необхідне «після переобрання нинішньої влади  переглянути цю Угоду і побудувати її не під шоколадне виробництво, а під інтереси країни та кожного виробника».

«Немає сумніву, що треба співпрацювати з Європою, розвивати в Україні європейські цінності, відкрити ринки всьому світові, щоб постачати до нас лише якісні товари та продукти. Ми переглянемо усі угоди, які є не на користь України і наша держава буде дуже заможною та успішною», – пообіцяла Тимошенко.

Окрім цього, вона зазначила, що Україна має побудувати «розумну та інтелектуальну співпрацю з МВФ», а в ідеалі  – припинити жити в борг.

Екс-прем’єр-міністр звернула увагу на висновки Нобелівського лауреата, всесвітньо відомого економіста Джозефа Стігліца, який радить бути обережними з МВФ, поради якого «йдуть не на користь економік слаборозвинутих країн і відрізняються від програм для країн із сильною економікою».

«Нам не потрібно далі запозичати. На цю хвилину зовнішній борг держави за 4 роки збільшений у 4,7  рази. На кожну працюючу людину нараховується 150 тисяч гривень боргу. Коли ми це повернемо, якщо в країні корупція, продажна і абсолютно кланова влада? Але якщо ми поставимо на ноги лише два сектори – аграрний та інтелектуальний – IT-технологій, де наші фахівці найсильніші в світі, то нам не доведеться позичати. Ми самі, як МВФ, зможемо кредитувати інші держави», – зауважила народний депутат.

Також Тимошенко висловила переконання, що зовнішнє управління добра не приносить, а «правильні переговори з такими структурами, як МВФ та ЄС, з позицій національних інтересів має вести нова професійна та патріотична влада».

Лідер «Батьківщини» також окреслила план дій на найближче майбутнє: «Нам треба навчитися захищати свої національні інтереси і стояти на них фундаментально. Потрібно зробити Україну успішною, навчитися покладатися на свої сили, зруйнувати олігархічні правила та порядки, щоб відкрити шлях до розвитку держави. Важливо задіяти усі наші ресурси, закінчити війну, а це означає  – закінчити бізнес на війні, правильно провести переговори в світі, вибудувати економіку без корупції».

«Якщо Німеччина після Другої світової війни за 5 років піднялася з руїн і повернулася до довоєнного рівня виробництва, то з нашими ресурсами та інтелектом ми в змозі за 3-4 роки зробити Україну заможною та успішною!» – підсумувала  Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова