Юлія Тимошенко: Українці, які внаслідок війни втратили житло, мають до холодів отримати теплі оселі

Команда «Батьківщини» готує спеціальний законопроєкт, покликаний у найкоротші терміни допомогти українцям з проблемою зруйнованого помешкання. Наша мета – до 1 вересня забезпечити людей, які внаслідок бойових дій втратили дах над головою, комфортним житлом. 

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час спільного з командою візиту до Бучі та Ірпеня.

Передусім, за її словами, потрібно створити реєстри всіх українських родин, які втратили домівки через війну. Як зауважила лідерка «Батьківщини», тільки в одній Бучі таких сімей нараховується понад тисяча.

«Як би тяжко не було, нам треба відбудовувати країну за європейськими стандартами. Варто, щоб  держава профінансувала перебування людей на зиму й осінь у санаторіях і готелях, які знаходяться в містах особливої руйнації. Ці заклади зараз не завантажені, тому це буде допомога і малому бізнесу, і людям. Це тимчасовий варіант», – вважає Юлія Тимошенко.

Вона наголосила на тому, що проживання людей, які втратили житло, у вагонах і наметових містечках допустимо лише до початку осені, а з 1 вересня люди мають мешкати в оселях, додала політик. Для цього «Батьківщина» напрацьовує спеціальний законопроєкт, навколо якого мають об’єднатися всі фракції, щоб ухвалити його за лічені тижні.

«В усіх містах, де є пошкоджені будинки, є недобудоване на 95-97% житло. Треба терміново виділити з Держбюджету гроші, добудувати його та видати людям квартири. Також слід виділити фінансові ресурси на ремонт тих осель, які не вщент зруйновані і які потребують ремонту. Їх за декілька місяців можна довести до ладу», – зазначила Юлія Тимошенко.

Також, на думку лідерки «Батьківщини», треба зробити реєстр покинутих у селах будинків, проживання у яких можна запропонувати тим родинам, які втратили житло і хочуть жити в селі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова