Юлія Тимошенко: Україна повинна виробляти свої вакцини

Завдяки вітчизняним вченим і попри зусилля державної влади, спрямовані на руйнування нашої науки, Україна зберегла свій науковий потенціал – зокрема й в галузі генетики та мікробіології. Вже в перші дні епідемії потрібно було залучити до роботи усіх наявних в країні фахівців. Якби вже тоді їм дали чіткі завдання і профінансували їхнє виконання, ми сьогодні могли б мати досить вітчизняних тестів і випробовувати вакцини проти коронавірусу.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» в ефірі програми «Хард з Влащенко» на телеканалі «Україна 24».

«Я зустрічалася з нашими генетиками та мікробіологами. Вони можуть розробляти найсучасніші вакцини. А в разі їхнього створення, їх готові виробляти фармакологічні підприємства України. Те, що втрачено вісім місяців, – це по суті злочин проти країни», – зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що покладатися лише на імпорт у такій критичній галузі як медицина надто небезпечно.

«Якщо ж, наприклад, закупляти вакцини ззовні, то повинна бути дуже серйозна лабораторія, наукові кадри, які дослідять цю вакцину до дрібниць і дадуть гарантію, що вона прийнятна для того, щоб використовувати її в Україні», – зазначила Голова партії.

Юлія Тимошенко нагадала, що бувши прем’єр-міністром у 2009 році, коли ширився «свинячий грип», за ініціативи її уряду в країні була побудована лабораторія на рівні найвищих світових стандартів, яка займалася дослідженням вакцин.

«Але зараз вирішили її демонтувати й передати обладнання для нашої дослідницької групи в Антарктиду. Але я не думаю, що це була випадковість, як і розформування санітарно-епідемічної служби напередодні всіх епідемій, не випадковість, що у медичних ВУЗах ліквідували професію інфекціоністів, не є випадковістю, що за вісім місяців навіть не запитали у наших вчених, чи можуть вони зробити тести й вакцини швидко та якісно. А вони можуть!» – наголосила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова