У Верховній Раді не ухвалюються потрібні для людей закони, натомість розглядаються лише лобістські законопроекти.
Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко журналістам на брифінгу за підсумками Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.
«Більшість законопроектів, які вносяться на цей тиждень, – абсолютно лобістські та спрямовані на збільшення обсягу корупції, яка руйнує державу», – зазначила вона.
Політик послалася на порядок денний роботи ВР на цей пленарний тиждень: «Жодного закону, який би стосувався життя людини, – немає. Але водночас вони протягують законопроект №1581-д про житлово-комунальні послуги, яким передбачається стягування майже 90% плати від завищених тарифів за тепло, навіть якщо люди за власний кошт побудували альтернативне джерело тепла для свого будинку або для своєї родини».
Другим лобістським законопроектом став документ щодо «дозволу передачі державних газотранспортних мереж комусь в оренду без будь-яких правил».
«Таким чином, не просто не повертають в державу газорозподільні системи, а навпаки – передають далі олігархічним кланам те, що у власності держави», – пояснила Юлія Тимошенко.
Вона звернула увагу і на законопроект №3096, згідно з яким «абсолютно лобістським чином працюючій в енергетичній галузі мафії передаватимуть у власність сільськогосподарські землі»: «Це, по суті, прихований продаж сільськогосподарських земель».
Окрім цього, народний депутат висловила обурення, що на посаду керівника Рахункової палати, яка за логікою мала би бути закріплена за опозицією, планують протягувати «людей Порошенка».
«Це робиться для того, щоб і Рахункову палату зробити абсолютно недієздатною. Такою, яка буде в загальній системі покривати корупцію. Це також означає, що високопосадовці нічого не збираються міняти в стратегії!» – наголосила парламентар.
Юлія Тимошенко також перерахувала жахливі підсумки діяльності цієї влади, а саме: Україна посіла перше місце у світі за рівнем смертності немовлят і матерів, а також посіла 132 місце зі 155 в Світовому рейтингу щастя, опинившись поруч з бідними африканськими країнами.