Юлія Тимошенко: У «Батьківщини» є план, як реально допомогти підприємцям під час локдауну

Команда «Батьківщини» ще у вересні минулого року розробила законопроєкт №4008, який пропонує дієву програму допомоги малим і середнім підприємцям. Однак його не розглядають у парламенті, тому що вищому керівництву держави байдуже, як виживатиме малий бізнес в Україні.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

За її словами, над розробкою вказаного законопроєкту працювали 20 високопрофесійних вітчизняних економістів, які детально виписали алгоритм екстреної допомоги підприємцям.

«Ми з вересня минулого року не можемо домогтися його ухвалення. Суть цього документа полягає у докорінній зміні системи кредитування. Так, як це роблять усі країни світу – кредитувати під декілька відсотків. Є загальне правило: кредитувати бізнес можна на рівні інфляції. А коли розпочався ковід, інфляція була майже нульова. Це означає – взагалі нульова ставка. Також ми передбачили захист бізнесу від закриття. Тобто пропонуюються компенсації, сприяння. Детально розписано, що і як робити, де брати кошти. Це фундаментальна підтримка бізнесу», – пояснила Юлія Тимошенко.

Лідера партії «Батьківщина» обурює, що законопроєкт №4008 не виноситься на розгляд у парламент, тому що захист середнього класу «в плани вищого керівництва держави не входить».

«Наш законопроєкт – це порятунок економіки на період ковіду. Його треба ухвалювати негайно, а 8 тисяч гривень, які планує роздати Уряд, – це наруга над людьми та свідчення безпорадності й непрофесійності влади», – переконана Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову №4228, яку розробила команда «Батьківщини», використавши весь свій успішний досвід протидії епідеміям. Постановою передбачався покроковий план дій для протидії COVID-19: відкриття єдиної гарячої лінії, куди зможе звернутися кожен, хто відчує перші симптоми хвороби, запровадження мобільних бригад для допомоги людям на дому, забезпечення українців безкоштовними тестами та ліками, розгортання додаткових ліжок, забезпечених киснем та реанімаційними можливостями, запровадження страховки та надбавок для медиків.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова