Юлія Тимошенко: Треба зупинити будівництво «Північного потоку-2» і наповнити українську ГТС газом неросійського походження

Необхідно запобігти будівництву газопроводу «Північний потік-2» і наповнити українську ГТС газом неросійського походження.

Про це з парламентської трибуни наголосила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час розгляду проекту постанови №8111 «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Nord Stream 2» та монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

«Набагато важливіше не лише сьогодні ухвалити цю постанову, а почати правильно та ефективно діяти. Треба забезпечити гарантії функціонування нашої ГТС та вберегти від будь-яких посягань, які призводять до більшої монополізації постачання російського газу на територію ЄС», – сказала вона.

Лідер «Батьківщини» звернулася до Президента, Уряду та Міністра закордонних справ, нагадавши їм про те, що щонайменше 3 статті Угоди про Асоціацію та про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС гарантують захист позицій України як транзитера енергоносіїв. Юлія Тимошенко закликала негайно розпочати переговори в рамках Угоди про асоціацію, щоб «спрацювали всі статті і не було допущено остаточне будівництво «Північного потоку-2».

Окрім цього, парламентарій вважає за необхідне негайно розпочати переговори про альтернативне наповнення української ГТС газом іншого походження: «Нам треба розпочати переговори з усіма країнами, особливо великими, які готові добудовувати нашу ГТС або розпочинати проекти з будівництва LNG-терміналів, щоб заповнити українську ГТС альтернативним газом».

«Треба діяти, а не заяви робити! Я переконана, що і президент, і прем’єр-міністр зараз зобов’язані розробити надзвичайний план запобігання будівництву «Північного-потоку-2». І наша команда готова допомагати. Ми маємо проекти, знання і рішення!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

Як відомо, сьогодні Верховна Рада ухвалила постанову  №8111 «Про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Nord Stream 2» та монополії Російської Федерації на газових ринках світу».

«За» проголосувало 266 народних депутатів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова