Юлія Тимошенко: Треба знизити ПДВ на енергоносії для українських підприємств

Українські підприємства у своїй роботі вже відчувають наслідки енергетичної кризи, яка розгортається нині в країні. Щоб захистити їх і зберегти виробництво, наша команда розробила план дій для уряду та РНБО.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко за результатами зустрічі з керівництвом та працівниками крохмального заводу «ВІМАЛ» м. Чернігова.

За її словами, підвищення цін на енергоносії відчутно позначається на підприємствах, тому команда «Батьківщини» приїхала, щоб розібратися і вирішити, яким чином можна допомогти у ситуації, що склалася.

«Ми обговорили всі проблеми і знайшли рішення. Це рішення, яке, зокрема, міститься у європейських документах, – зниження податку на додану вартість на енергоносії. Наша команда вже внесла до Верховної Ради спеціальний законопроєкт, яким для підприємств знімається ПДВ до 5% на енергоносії, а також ми хочемо встановити спеціальні ціни на газ для таких підприємств, які працюють у харчовій промисловості, щоб не було значного підвищення цін у супермаркетах на продукти», – зауважила Юлія Тимошенко.

На жаль, констатувала лідер «Батьківщини», в Україні ще не застосовується цей метод збереження малого і середнього підприємництва, хоча саме його рекомендує Європейська комісія.

«Ситуація дуже складна, тому ми і Уряду, і РНБО будемо рекомендувати план дій, які треба впроваджувати невідкладно, щоб підприємства не відчували цього удару», – пообіцяла Юлія Тимошенко.

Вона вкотре наголосила, що енергетична криза в Україні створена штучно і є наслідком корупційної змови, через яку влітку за низькими цінами не був закачаний газ у вітчизняні газосховища. Однак, на її переконання, ситуацію ще можна виправити, якщо діяти фахово і невідкладно.

«Я дякую вам за те, що ви всупереч всім перешкодам розвиваєтеся, адже на таких командах, як ваша, тримається майбутній розвиток української економіки», – звернулася Юлія Тимошенко до працівників крохмального заводу «ВІМАЛ».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова