Юлія Тимошенко: Треба зберегти роботу високотехнологічних підприємств, незважаючи на війну

Напередодні Дня авіації лідерка «Батьківщини» разом із народним депутатом Костянтином Бондарєвим відвідали «Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування» – унікальне високотехнологічне підприємство, яке виробляє складові для атомних й теплових станцій, хімічної промисловості, нафтогазової галузі та авіакосмічного будівництва.

Компанія має контракти з вісьмома країнами світу, а також оборонні замовлення від нашої країни.

«Сьогодні головне завдання, яке має виконати Україні – це, незважаючи на війну, утримати роботу таких високотехнологічних підприємств. Виробників, які можуть привозити в країну валюту. Ми маємо підтримувати на максимумі все, що виробляють такі компанії. Це дуже важливо», – зазначила Юлія Тимошенко під час візиту на підприємство.

Для того, аби допомогти таким компаніям під час війни не тільки не втратити, але й розширити свою діяльність, лідерка «Батьківщини» пообіцяла прибрати основні законодавчі перепони, які заважають розвитку українських високотехнологічних підприємств. Мова йде про подовження дії постанови уряду, яка звільняє від сплати оренди за нерухомість, яка належить державі, та розширення переліку підприємств, які можуть отримати доступне кредитування.

«Перше – нам потрібно пролонгувати термін, коли державі не треба платити за оренду. Це важливо і це зміни до закону. Друге – треба вносити корегування у постанову уряду, яка стосується права отримати кредит під 5-7-9%. Контрольний пакет акцій компанії, яка хоче отримати кредит, має належати українцям. Якщо міноритарними акціонерами компанії є іноземці, то вони мають бути лише з тих країн, які в ООН зазначені, як країни, що засудили агресію росії проти України. Це 141 країна», – додала політик.

Костянтин Бондарєв також зауважив, що команда «Батьківщини» вже приступила до впровадження змін у законодавство, які мають забезпечити розвиток українських виробників.

«Ми внесемо необхідні законопроєкти якомога раніше, щоб встигнути якнайшвидше відкрити нові можливості для наших українських компаній. Переконаний, що Верховна Рада підтримає нашу ініціативу, тому що нині ми намагаємося бути однією командою. Зараз немає поділу на партійні ідеології, зараз у всіх одна мета – це наша Перемога!» – резюмував нардеп.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко переконана, що уряд має негайно розпочати розробку комплексної програми підтримки економіки під час війни.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова