Юлія Тимошенко: Треба негайно збільшувати енергетичну незалежність України

Уряд України для протидії енергетичній кризі має працювати за двома напрямами: сприяти суттєвому збільшенню видобутку українського газу, а також вести переговори для додаткових постачань скрапленого газу.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі «Єдиних новин».

Вона наголосила, що її команда готова консультувати уряд з цих питань, щоб на початок опалювального сезону Україна не залишилась без головного  енергоресурсу.

«Сьогодні, коли Україна перебуває в стані війни з рф, ми категорично не можемо закуповувати газ у росії. І ми наполягаємо, щоб країни Європи також оголосили їй повне енергетичне ембарго. Це означає, що Україні треба вже зараз думати про те, як забезпечити себе газом на наступний опалювальний сезон», – зауважила лідерка «Батьківщини».

За її словами, цього разу енергетичну незалежність України потрібно забезпечити реально, а не так, як було, починаючи з 2014 року, коли газ купували у країни-агресора, а за документами він був європейським. І для цього потрібно впровадити дві ініціативи.

«Треба збільшувати наші можливості! У нас є розвіданий газ, близько трильйона кубічних метрів, цього достатньо, щоб забезпечити і себе, і ЄС, але питання суттєвого збільшення видобутку вітчизняного газу – це питання №1. Тому я звертаюся до уряду з рекомендацією негайно відкрити всі можливості – фінансові, організаційні – для того, щоб проінвентаризувати можливість видобутку Україною додаткового природного газу, і якнайшвидше включитись в цю роботу», – закликала Юлія Тимошенко.

По-друге, як зазначила політик, уряду України слід невідкладно провести переговори з урядом Азербайджану про постачання додаткових 10 мільярдів кубічних метрів скрапленого газу на рік.

«Паралельно треба також спробувати всіма міжнародними силами розблокувати можливість постачати скраплений газ в Україну через Одеські порти. Для того, щоб Україна мала можливість з моря прийняти скраплений газ,  потрібно або орендувати, або закуповувати спеціальні плавучі баржі, які оснащені технікою, яка дасть можливість регазифіковувати скраплений газ», – переконана Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова