Юлія Тимошенко: Гарантія повернення миру в Україну – виконання Будапештського меморандуму

Питання завершення війни на Донбасі можуть вирішити переговори у форматі Будапештського меморандуму.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила в прямому ефірі Радіо НВ.

«У мене нема рецепту, як за два тижні завершити війну. Це авантюризм і популізм. Перше, що потрібно робити, – розпочати переговори в Будапештському форматі. На жаль, ні президент, ні будь-який інший високопосадовець досі не порушив це питання на глобальному рівні», – сказала вона.

Політик нагадала, що саме за Будапештським меморандумом Україна мала гарантії безпеки й територіальної цілісності в обмін за відмову нашої країни від ядерної зброї.

«Коли сьогодні кажуть, що Росія як країна-агресор порушила міжнародне право, міжнародні конвенції, скоїла злочин, тоді ті люди, які нам давали гарантії недоторканності кордонів, також порушили гарантії», – зауважила лідер «Батьківщини».

З огляду на це, якби президент хотів завершити війну, він мав би винести питання повернення до Будапештського меморандуму на найвищий рівень, переконана Тимошенко.

«Треба розпочати переговори на рівні перший осіб ключових держав, а не ватажків ЛНР та ДНР. І нам потрібно поставити питання перед світом: або існують гарантії міжнародного права і його всі виконують, або ні», – наголосила вона.

Окрім того, народний депутат звернула увагу на те, що під час Мюнхенської безпекової конференції новою загрозою світу називали загрозу ядерного протистояння.

«Жодна країна сьогодні не відмовиться від ядерного арсеналу або здійснення  ядерних програм, доки на прикладі України не буде доведено, що гарантії працюють», – наголосила парламентарій.

На переконання Тимошенко, Україні, по-перше, потрібна вагома аргументована позиція щодо цього питання у світі.

«По-друге, мати сучасну сильну армію – це наш обов’язок. І посилювати армію треба щодня, розуміючи, які виклики перед нами стоять», – додала політик.

Також, за її словами, Україна має працювати над тим, щоб тиск на агресора був посилений до такого рівня, щоб Росія під час переговорів не змогла не відступити і не прийняти наших умов.

«Наразі в нас не застосований правильний формат дипломатичних переговорів. Ті, хто сьогодні імітують боротьбу за мир, – абсолютно ніякі дипломати та ніякі політичні діячі», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова