Юлія Тимошенко: Терористичні режими Ірану та росії є загрозою для всього людства

Терористичні режими Ірану та росії є загрозою для всього людства і всього вільного світу, тому демократичні країни мають запровадити комплексні санкції і щодо іранського режиму через його пряму участь у війні проти народу України.

Про це Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко сказала під час міжнародної конференції колишніх світових лідерів, які  солідарні зі справою вільного демократичного Ірану.

«Я приїхала до вас з України – країни, народ якої вже сімнадцять місяців героїчно протистоїть російським агресорам-окупантам і бореться зі зброєю в руках за свою свободу і незалежність. Я приїхала, щоб висловити свою солідарність і підтримати народ Ірану у його багаторічній боротьбі проти «внутрішніх окупантів» – диктаторських режимів. Я приїхала, щоб разом зі своїми колегами, світовими лідерами особисто підтримати нову міжнародну глобальну ініціативу, викладену у відкритому листі на підтримку вільного Ірану. У наших народів, українців та іранців, є спільний ворог. Цей ворог – диктаторські агресивні режими. Але війна росії проти України показала, що ці режими ворожі не лише до своїх народів і своїх сусідів, а є загрозою для всього людства і всього вільного світу», – наголосила Юлія Тимошенко.

За її словами, сьогодні теократичний режим Ірану допомагає росії вбивати українців. Фактично він став співучасником війни, від початку якої російські війська випустили по території України понад 1200 іранських дронів «Шахєд». Відомо про продаж мільйонів патронів, тисяч танкових і артилерійських снарядів, а також про плани та ймовірну передачу балістичних ракет; про участь іранських інструкторів у підготовці російських солдатів у Криму.

«Ми чітко бачимо, що росія та Іран розширюють військову співпрацю, що посилює загрозу не лише для України, але й усіх країн у регіоні. Це означає, що для того, щоб відповісти на цю зростаючу загрозу, щоб захистити свободу і демократію, – потрібна міжнародна солідарність і рішучі спільні дії», – зауважила Юлія Тимошенко.

Вона нагадала, що місяць тому парламент України схвалив постанову про затвердження секторальних спеціальних економічних санкцій проти Ірану та закликала інші країни, зокрема європейські, запровадити комплексні санкції проти іранського режиму через його пряму участь у війні проти народу України.

«Непокаране зло має звичку повертатися. Всі винні у здійсненні цих жахливих злочинів мають бути притягнуті до відповідальності», – наголосила Юлія Тимошенко.

Під час конференції, яку проводить демократична опозиційна коаліція Національна рада опору Ірану (NCRI) у Парижі, обговорювалися план NCRI з 10 пунктів для вільного  і демократичного Ірану, захист  прав людини в Ірані, а також  військова інтервенція іранського режиму проти України, яка засуджується NCRI. Йшлося і про відкритий лист, який підписали    110   колишніх світових лідерів, включаючи Юлію Тимошенко, на   підтримку захисту  прав людини в Ірані та засудження   втручання іранського режиму в справи на Близькому Сході та в Європі, зокрема надання безпілотників для допомоги росії у війні проти України.

У заході брали участь Президентка Національної ради опору Ірану Мар’ям Раджаві, колишні прем’єр-міністри Бельгії Гі Верхофстадт, Італії Маттео Ренці, Словаччини Андрей Кіска, колишній віцепрезидент Європейського парламенту Алехо Відаль-Квадр, інші політики та експерти, а також  представники іранських громад, більшість з яких є або колишніми жертвами режиму, або родичами тих, хто був страчений. «Батьківщину» на конференції також представляє заступник Голови партії, перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря.

Конференцію можна подивитися за посиланням – https://twitter.com/iran_policy

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова