Юлія Тимошенко: Суди в Україні повинні бути незалежними від влади

Суди в Україні повинні бути незалежними від політичної влади.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила під час Всеукраїнського форуму «Новий курс України», який проходить у Києві.

За її словами, в Україні склалась погана традиція, коли політичний клас грубо використовує судову систему.

Саме тому Юлія Тимошенко назвала конкретні пропозиції для виходу з цієї ганебної ситуації. Так, вона запропонувала, щоб мирових суддів та судів першої інстанції місцевих судів обирали громади.

«Це є світовим досвідом», – зауважила політик.

За її пропозицією, судді апеляційних та касаційних інстанцій призначаються з числа суддів нижчої інстанції після бездоганної роботи впродовж 10 років.

«Жодних суб’єктивних призначень. Вони призначаються за чергою з національного реєстру кандидатів на посади суддів. Абсолютне незалежне від політичної влади формування судової системи», – переконана народний депутат.

Водночас Юлія Тимошенко зверну увагу на те, що навіть без втручання політичної влади, судді беруть хабарі, неправомірно судять та не виконують свої рішення.

«У судах є жорсткий корпоративізм. Перша інстанція домовляється з другою, і, наче куля, пролітає неправосудне рішення», – пояснила лідер партії.

Парламентарій переконана, усі ці вади треба викорінювати, адже з ними не можна рухатись далі.

Окрім того, Юлія Тимошенко запропонувала модернізувати дисциплінарну комісію і замість неї створити на базі суспільного договору Палату честі.

«Більше не стоятиме питання про люстрацію суддів і відповідальність. Ми пропонуємо палату честі сформувати з бази даних всіх правників, юристів, правозахисників України. Тих, хто не брав участь у судових процесах як прокурори, не працював у судовій системі, у силових структурах. Це, по суті, люди, які представляють правове громадянське суспільство», – сказала вона і додала, що цих людей братимуть на певний період – лише на три місяці.

Як зазначила лідер «Батьківщини», Палата честі матиме наступні права:

– розгляд письмових скарг сторін судового процесу,

– відвід суддів, може звільнити судді з посади,

– притягнення до дисциплінарної відповідальності,

– надання згоди на арешт судді,

– ініціювання порушення  кримінальної справи у ДБР за злочини проти правосуддя.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова