Юлія Тимошенко: Спікер Андрій Парубій має не ховатися за регламентом, а оголосити склад коаліції

Голова Верховної Ради Андрій Парубій повинен оголосити склад парламентської коаліції навіть за умови, якщо Регламент не зобов’язує його це робити, адже про засади формування коаліції йдеться в Конституції України.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила під час прямого включення на телеканалі «NewsOne».

Юлія Тимошенко нагадала, що «під час правління Януковича з Регламенту Верховної Ради видалили три розділи, які стосуються коаліції та опозиції».

«Це робилось для того, щоб змішати все і не дати можливості пред’являти будь-які претензії і притягати до відповідальності коаліцію та всіх, хто нею був породжений», – пояснила лідер фракції.

Юлія Тимошенко також нагадала, що «так звана демократична та європейська влада не поновила ці розділи Регламенту ВР, і саме тому в ньому немає жодного слова ні про коаліцію, ні про опозицію».

При цьому політик зауважила, що засади створення коаліції і формування нею уряду зафіксовані в Конституції, яка, як відомо, має силу, вищу за інші закони.

«Це є в Конституції! І там чітко сказано, що мусить бути створена коаліція. І хто інший, як не пан Андрій Парубій, мусить оголосити суспільству перелік людей, які входять у коаліцію і які несуть відповідальність разом з урядом та президентом за все те, що сьогодні відбувається в державі», – пояснила народний депутат.

Лідер «Батьківщини» також упевнена, що «пану Парубію не треба ховатися за понівеченим ще владою Януковича регламентом».

«Треба взяти відповідальність на себе і чесно, якщо слово «чесність» кореспондується з сьогоднішньою владою, назвати поіменний склад коаліції. Люди сьогодні не знають, хто відповідає за згубну політику та за згубні для країни рішення», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова