Юлія Тимошенко: Шлях до миру в Україні – це переговори у Будапештському форматі

Ключем до повернення миру є переговори у форматі Будапештського меморандуму, які стануть можливими після обрання нової влади замість «заробітчан на війні».

Про це лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко наголосила сьогодні на прес-конференції у Харкові.

«За три роки Мінські домовленості не принесли миру, вони не працюють. За цей час на окупованих територіях побудовані міністерства та банки неіснуючих ЛНР та ДНР, вибори президента призначені – це дедалі більше відсуває нас від можливості  повернути ці території», – зазначила вона.

Тимошенко нагадала, що в перший день укладання Мінських домовленостей вона публічно в ефірі телеканалу ICTV заявила, що вони є шляхом затягування часу, який призведе до більш сильної, більш фундаментальної,  інституціолізованої і більш жорстокої окупації.

Політик вкотре наголосила, що найбільш дієвим та ефективним форматом для повернення миру в  Україну є Будапештський формат переговорів.

«Це гарантія щонайменше 3 країн: США, Великобританії та Росії, до яких потім долучилися Китай та Франція. Цей документ у наших руках давав право ставити ультимативні питання про захист України від руйнації цілісності наших кордонів», – сказала парламентар.

Лідер «Батьківщини» розкритикувала позицію президента Петра Порошенка, який у своїй промові на параді на честь Дня Незалежності минулого літа відкинув Будапештський меморандум як базу для дипломатичних переговорів у питанні повернення миру в Україну.

«Мало того, що переговорний процес не був розпочатий, що підписали ці Мінські домовленості з бандитськими угрупуваннями, які не мають нічого спільного з реальними силами, які проводять цю окупацію, так вони ще і не розпочали переговори у Будапештському форматі», – обурено констатувала Юлія Тимошенко.

За її словами, потрібно посадити за стіл переговорів президента США, прем’єр-міністра Великобританії, президента РФ, долучити тих, хто також давав свої гарантії – Китай та Францію.

«Україна має бути представлена на рівні президента, а не якихось делегованих осіб. Це стане можливим, коли з влади підуть заробітчани на війні – президент та його оточення», – зауважила народний депутат.

Окрім того, вона констатувала, що США зацікавлені у встановлені миру в Україні, адже проповідують у світі політику скорочення ядерного озброєння, і «ніхто більше не повірить гарантіям США, якщо наша держава не отримає мир, спокій та цілісність кордонів».

Юлія Тимошенко також висловила занепокоєння, що на сьогодні Україна є не суб’єктом та об’єктом в переговорному процесі: «За нас домовляються і потім «зверху» спускають рішення, розроблені кимось без нас».

Політик також вважає шкідливими для країни дії депутатів та керівництва ВР, які в сесійній залі не розглядають законопроекти для покращення життя людей, а вкидають на розгляд питання, що розколюють суспільство.

«Для нас головне – не розділяти Україну на шматки, тому що кожна технологія, яка розділяє наш народ, – це слабкість, яка не призведе до миру і до успіхів», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова