Юлія Тимошенко: Розмовляти українською – це патріотично

Бажання вчити українську мову та розмовляти нею є одним з найбільших проявів патріотизму.

Про це лідер «Батьківщини» заявила на урочистостях з нагоди закриття XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які відбулися сьогодні в Києві.

За її словами, українська мова завжди зазнавала утисків, проте вона перемогла, оскільки є душею нації і навіть зараз потребує захисту.

«Українська мова – одна з небагатьох мов, за вживання якої вбивали, катували, кидали в табори, принижували, позбавляли життя… Таких прикладів в світі – небагато», – зауважила Юлія Тимошенко.

_APM3277

Вона наголосила, що і сьогодні на Донбасі окупанти продовжують вбивати тих, хто може сказати слово українською, оскільки для них «українська мова є нестерпною, бо є найсильнішою зброєю».

Тож Тимошенко зауважила, що таким чином українська мова є найсильнішою зброєю в боротьбі з російськими окупантами на Сході України.

Лідер «Батьківщини» також переконана, що саме «бажання людей говорити українською стало одним із свідчень перемоги Помаранчевої революції».

«Ось саме так і виглядає боротьба України за європейськість, за свободу, за волю. Вона починається з того, що люди хочуть говорити українською», – переконана політик.

Юлія Тимошенко також нагадала про утиски української мови за радянських часів і розповіла, що вся шкільна система освіти була спрямована на те, щоб діти не вчили рідну мову.

«Уся радянська система була побудована так, щоб той, хто розмовляв українською, вважався маргіналом. Усе робилося для того, щоб діти з будь-якої причини мали можливість написати заяву і не вивчати українську мову. Так будувалася уся політика русифікації України», – розповіла вона, згадуючи шкільні роки в Дніпропетровську.

Тож тепер Тимошенко тішиться тим, що ті часи пішли в небуття, і вважає перемогою той факт, що діти вчать українську мову і прекрасно нею володіють.

_APM3346

«Це є одним з проявів українського патріотизму. Це є той поступ вперед, який ми спостерігаємо», – з гордістю сказала Голова партії, розповідаючи про те, що зараз навіть в російськомовних батьків виховуються україномовні діти.

Окрім того, народний депутат вважає неефективною державну політику в сфері популяризації української книги, оскільки вона є дорожчою за іншомовні видання.

Вона звернула увагу і на важливу роль української мови в процесі створення єдиної помісної української православної Церкви.

Нагадаємо, що щорічний Міжнародний конкурс з української мови було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року.

Його мета – піднесення престижу української мови серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. У 2010 році тодішній міністр освіти регіонал Дмитро Табачник намагався ліквідувати цей конкурс, навіть видав наказ, але українські письменники та інтелігенція його відстояли.

За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з понад 20 країн світу.

Більше фото з урочистостей можна переглянути за посиланням.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова