Юлія Тимошенко: Роздержавлення останнього мільйона чорноземів – це мегакорупція під прикриттям війни

Ухвалення Верховною Радою законопроєкту №7588, яким сільськогосподарські землі забираються в аграрних університетів, селекційних інститутів, пенітенціарних установ – це мегакорупція, яку прикривають війною. Після його ухвалення у держави відбирається останній мільйон сільськогосподарської землі.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час обговорення законопроєкту №7588. Вона закликала депутатів не голосувати за документ, яким аграрна наука позбавляється майбутнього, аграрні виші та селекційні установи – земель для практики й досліджень, а військові, які повернуться з фронту, – права на безоплатне отримання землі для фермерської діяльності.

«Я прошу кожного депутата, який зараз буде тиснути кнопку – не будьте учасниками цього злочину і не робіть з України маргінала, у якого не буде жодного ресурсу, щоби потім, після перемоги, підіймати Україну… Цей закон позбавить Україну права вести аграрну науку, вести аграрну освіту, годувати армію, надати безкоштовні землі нашим воїнам, коли вони повернуться з фронту з перемогою. Не можна буде навіть пенітенціарній системі вирощувати свої овочі, а головне – держава більше не буде впливати на свою продовольчу систему, продовольчий баланс», – звернулась лідерка фракції до колег.

Вона також нагадала, що голосування за поправки до законопроєкту відбувалося з порушенням норм Регламенту та Конституції, а його ухвалення буде «прикриттям війною мегакорупції».

«Тут, в цьому парламенті, більшість прикриває війною відбір у держави Україна всіх ресурсів. Війною вони прикривають порушення всіх регламентних норм, руйнують парламентаризм, прикриваючись війною», – додала Юлія Тимошенко.

За її словами, йдеться про останній мільйон гектарів державної землі, який влада обіцяла не чіпати.

«Цей закон краде в армії ці землі. Тому що в 5-6 разів дорожче овочі треба закуповувати через корупційні моделі, а не вирощувати на землях Міністерства оборони. Цим законом забирають також землі у наших військових, у наших героїв. Адже підпунктом 5 пунктом 27 розділу Х цих «Перехідних положень» Земельного кодексу України забороняється безоплатна передача військовим сільськогосподарської землі. Скажіть, будь ласка, хто дає вам право у тих людей, які зараз захищають нашу землю, забирати навіть можливість безкоштовно цю землю отримувати для фермерського господарювання?» – обурилась Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко повʼязує цей земельний законопроєкт з законопроєктом про канабіс, яким пропонують Україну перетворити в плантацію для наркомафії. За її словами, «це комплекс, друга складова, де мільйон гектарів забирають у дітей, які навчаються в аграрних академіях, у наших військових, у нашої науки. І я переконана, що через дуже просту корупційну процедуру в уряді ці землі потраплять для вирощування наркотиків», – підсумувала лідерка «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова