Юлія Тимошенко: Референдум – це основна форма впливу громадян на політику

Референдум як пряма форма народного правління виник ще в античну епоху, у Стародавньому Римі. За допомогою всенародного референдуму Норвегія свого часу отримала державну незалежність. Референдум застосовувався в багатьох штатах США, у Канаді, у Франції, в інших цивілізованих країнах світу.

У Швейцарії, починаючи з 15-го століття, референдум – одна з найбільш вживаних форм народовладдя прямої дії. Там, зокрема, від ХІХ століття проведено понад 250 референдумів. І сьогодні жителі швейцарських кантонів беруть участь в референдумах 3-4 рази на рік. До того ж вони вирішують не якісь доленосні, а цілком ординарні, нагальні питання, як, наприклад, будівництво автомобільного тунелю.

Вся світова політична історія показує, що всенародне опитування (референдум, плебісцит) – це нормально і нескладно. І тільки у нас політики заявляють, що референдум – це стихійне лихо, організувати яке важко, дорого і неможливо…

Чому так? – Тому що політики і влада не зацікавлені у прямій участі громадян в управлінні державою. Вони самі хочуть вирішувати, як їм жити і як жити країні. Це – неправильно, і так не має бути.

У проекті нової Конституції ми передбачаємо використання референдуму. Люди отримають право за власною ініціативою проводити референдуми та за їхньою допомогою контролювати політиків і притягувати їх до відповідальності.

Саме питанню референдуму як основної форми впливу громадян на політику держави присвячене чергове відео з серії моїх інтерв‘ю щодо нової народної Конституції. Прошу подивитися.

Юлія Тимошенко, лідер «Батьківщини», Facebook, 17 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова