Юлія Тимошенко вважає існуючу в Україні модель створення парламентської коаліції неефективною.
Про це вона заявила під час Всеукраїнського форуму «Новий курс України», розповідаючи про вади діючого в Україні принципу формування коаліції.
На її думку, вибори до парламенту у два тури – запорука дієвості коаліції.
«Створити ефективну більшість в парламенті можна шляхом обрання парламенту в два тури, де в останньому визначатимуться партія, яка сформує коаліцію, та партія меншості», – сказала вона.
За її словами, ефективні моделі обрання коаліції існують в Італії та Франції, де парламент обирається в два тури.
Так, низький прохідний бар’єр у 1,5-2% в першому турі допоможе створити в парламенті «інкубатор молодих партій», які вчитимуться управляти країною і водночас стануть політичним кадровим резервом країни, розповіла політик.
«У другий тур виходять дві партії, які набрали найбільшу кількість голосів в країні. Хтось отримує більшість в парламенті і тоді опозиція та інші партії разом ділять умовно 224 голоси між собою. Це шлях до інституціоналізації більшості та меншості», – пояснила лідер «Батьківщини».
Окрім цього, після формування платформ більшості та опозиції, «кожна партія може обрати, куди їй приєднатися – до більшості чи меншості без коаліційних угод».
Водночас, наголосила Юлія Тимошенко, парламентській опозиції надається чіткий, зрозумілий статус: вона створює ТСК, формує Рахункову палату, має усі права, щоб перевіряти владу, а після розслідування щодо зловживань влади може напряму звертатися до суду.
«Це означає, що немає жодних перешкод в боротьбі з корупцією», – заявила політик.
Юлія Тимошенко вважає, що опозиція має отримати право формувати порядок денний не менше, ніж 1 день на місяць.
Наостанок лідер партії наголосила на необхідності впровадження в парламенті біометричної системи голосування після перезавантаження влади.