Юлія Тимошенко пропонує обмежити виплати чиновників, прив’язавши їх до зарплат людей

Фракція «Батьківщина» вносить до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає обмеження виплат чиновників десятьма мінімальними зарплатами. Партія наполягає на створенні ТСК для перевірки діяльності державних корпорацій.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час пресконференції у Києві.

«Наша команда розробила законопроєкт, яким передбачено, що заробітна плата будь-якого високопосадовця в державі мусить залежати від розміру мінімальної заробітної плати. Ми пропонуємо, щоб розрив між мінімальною зарплатою та зарплатою посадовця найвищого рангу в державі був не більше, ніж у десять разів. Наприклад, якщо сьогодні мінімальна заробітна плата становить 4 723 гривні, то у найвищого керівника країни заробітна плата з усіма виплатами та преміями за місяць не може перевищувати 47 230 гривень. Нам треба негайно зупинити цю вакханалію, свято роздачі грошей, яка сьогодні запанувала у владних кабінетах», – наголосила Юлія Тимошенко .

Голова партії повідомила, що «Батьківщина» також ініціює створення у парламенті тимчасової слідчої комісії, яка проведе аудит діяльності державних корпорацій за останні шість років та з’ясує, хто наживається на державних фінансових потоках.

«Наша команда направить листи всім фракціям з проханням дати свої кандидатури для створення такої ТСК, аби протягом наступних місяців перевірити кожну державну корпорацію та монополію і стати ініціатором притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто був залучений і продовжує корупцію на державних фінансових потоках. Якщо цього не робить президент та новостворені силові структури, антикорупційні інститути – треба, щоб це почав робити парламент», – зазначила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко вважає, що з відновленням справедливості в питанні зарплат не можна зволікати. «Батьківщина» наполягає, аби з розгляду ініціатив партії щодо обмеження виплат чиновникам та створення ТСК розпочалася нова сесія Верховної Ради.

«Маємо припинити це приниження українського суспільства, коли міністри, високопосадовці, керівники корпорацій поставили собі мільйонні зарплати в місяць, а в людей пенсії та заробітні плати залишилися на мінімальному рівні. Для когось епоха бідності завершилась, а для когось епоха бідності продовжується, і владу це питання не турбує», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова