Юлія Тимошенко: Проект бюджету як різдвяна качка, нашпигована корупційними схемами

Проект бюджету на 2017 рік не можна ухвалювати, адже в ньому зберігаються корупційні схеми, ганебна тарифна політика влади, натомість відсутнє реальне збільшення зарплат та пенсій громадянам.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам в кулуарах Верховної Ради України.

«Досі невідомо, які цифри будуть вноситися.  Ми лише чуємо якісь спонтанні заяви. Та найбільшою помилкою цього бюджету залишається ганебна тарифна політика!» – наголосила лідер фракції «Батьківщина».

Політик переконана: без зміни тарифної політики за цей проект бюджету не можна голосувати. Вона також зазначила, що у документі відсутнє реальне збільшення зарплат та пенсій  та їх індексація щодо рівня інфляції.

«Влада створює якісь штучні ситуації, де комусь піднімають зарплати у відповідь на акції протесту. Але відсутня державна стратегія фундаментального підвищення рівня життя людей. Це означає, що бюджет є неприйнятним», – обурено зазначила Юлія Тимошенко.

Окрім цього, політик звернула увагу, що проект держбюджету «як різдвяна качка нашпигований корупційними оборудками».

Один з прикладів корупції Юлія Тимошенко назвала «повернення 29 мільярдів гривень ПДВ аграрній мафії за експорт зерна, який агрохолдинги не сплачують». На переконання голови фракції, ця сума – більше, аніж потрібно на індексацію зарплат і пенсій.

Ще одною вадою урядового проекту держбюджету Тимошенко вважає централізацію замість децентралізації та позбавлення місцевих бюджетів коштів.

«Влада віддала повноваження щодо фінансування житлово-комунальних послуг в бюджетних установах та інші видатки, але грошей не дала. Загалом бюджети недофінансують приблизно на 16 мільярдів гривень», – пояснила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко упевнена, що «жодне суспільство в Європі такого ніколи б не терпіло і жодному президенту європейська країна таке ставлення до людей не пробачила б».

«Мені боляче, що рік за роком ми втрачаємо час на розвиток України та підняття рівня життя людей. Цю владу треба негайно усунути!» – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова