Юлія Тимошенко привітала українців із Водохрещем

19 січня – Водохреще, Водосвяття, Йордана. Вважається, що саме у цей день Син Божий прийняв Таїнство у річці Йордан. І це свято, яке українці особливо шанують.

Історики та етнографи кажуть, що наші предки пірнали у льодяну воду задовго до християнських часів. А церква навіть довгий час боролася з «поганськими звичаями» вшанування культу води, річки, озера. Втім, традиція таки перемогла, а вірніше – органічно долучилася до нової віри. І тепер у нас Водохреща – це й ще один Святий вечір, ще одна кутя, ще одне християнське свято.

Водохреща – знаменує собою очищення, оновлення, воно дарує нам надію, дає добрі сподівання, яких нам так не вистачає сьогодні. Кажуть, свята вода, набрана цього дня з освяченої ополонки, зберігає свої особливі властивості впродовж цілого року. Може й так… Зрештою, не все у цьому світі повинно мати раціональне пояснення. І диву має бути місце.

Багато хто з вас сьогодні пірне в ополонку, бо так велить традиція, характер або настрій. Будьте обережні та відповідальні. І нехай свята вода приносить лише користь!

Миру всім нам! Тепла й затишку у ваших оселях.

Віри, Надії, Любові!

Христос Хрещається! В річці Йордан! Зі святом!

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова