Приватизацію потрібно проводити, не руйнуючи державні інтереси, чесно і прозоро та після закінчення війни та зміцнення економіки країни.
Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, відповідаючи на запитання журналістів щодо заниженої вартості приватизації Одеського припортового заводу, яку встановив Фонд держмайна.
«Одеський припортовий завод в разі чесної приватизації, шляхом аукціону, із залученням всіх потенційних інвесторів, може бути проданий удвічі-втричі дорожче від встановленої ціни», – переконана політик.
Тимошенко наголосила: їй дуже шкода, що сьогодні встановили таку занижену ціну.
«Я уважно вивчу, які процедури приватизації будуть застосовуватися до ОПЗ! І ми будемо наполягати, щоб це був відкритий аукціон, щоб були допущені інвестори з усього світу, щоб в умовах приватизації були фундаментально захищені соціальні права колективу ОПЗ», – наполягає лідер «Батьківщини».
Водночас Голова фракції обурена тим фактом, що «під час війни та під час фінансової та економічної розрухи, яку влаштувала нова «демократична» влада, високопосадовці не виставляють на приватизацію свої власні об’єкти».
«У тому числі й президент заявив, що не продає свої заводи «Рошен» через те, що вони сьогодні мало коштують через війну, розруху і кризу… І він чекатиме, поки закінчиться війна і поки зросте вартість його заводів. А чому так поводяться з державною власністю? Мені боляче, що так ставляться до державних інтересів!» – зауважила Тимошенко.
Вона вважає, що в сьогоднішніх умовах Україні «потрібно організувати правильну систему управління державними підприємствами і корпораціями – на конкурсній основі, з ретельною системою контролю з боку громадянського суспільства, Рахункової палати, силових структур, щоб там не було корупції».
«Але приватизовувати тільки ті об’єкти, які можливо приватизовувати, не руйнуючи державні інтереси України, потрібно після того, як закінчиться війна, як зміцниться економіка і коли почне підніматися вартість наших основних фондів, заводів, фабрик», – переконана лідер «Батьківщини».