Президент підписав закон, який суперечить національним інтересам і знімає останні запобіжники від розпродажу української землі іноземцям. Майстерно відводячи увагу суспільства від цієї теми, влада продовжує нехтувати думкою людей, тому єдиний шанс захистити 72% території країни – це референдум.
Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі «Свободи слова» на ICTV.
За її словами, йдеться про підписаний президентом закон 2194, який передбачає зміни до Земельного кодексу, що вводять 5 серйозних новацій, які фундаментально суперечать національним інтересам України.
«Перша новація – знімається весь контроль держави за екологічним використанням земель, за сівозмінами. Друга – вони просто скасували в Земельному кодексі заборону на продаж землі іноземцям. Наступне – право розпоряджатися особливо цінними землями, а це ліси, водойми, природні й історичні заповідники, вони переводять на місцеве самоврядування, щоб вони вирішували. Четверте – вони дозволили знімати метровий верхній шар чорноземів. Чому? А тому що окремою статтею вони прописали пріоритетне право купувати сільськогосподарську землю тим, хто має ліцензію на видобуток корисних копалин», – детально роз’яснила суть ухваленого закону Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» переконана, що це кричуще посягання на власність українського народу та зухвале ставлення до такого природного багатства як земля.
«Ухваленими законами знищуються останні залишки українського фермерства, бо їх зобов’яжуть йти на аукціони та викуповувати власні землі, які давалися їм у 90-ті роки по 50 гектарів у постійне безкоштовне користування. Весь світ рухається шляхом створення фермерських господарств, а у нас його знищують. Тому за соціологічними опитуваннями, 77% українців хочуть проведення «земельного» референдуму. Визначальна більшість людей проти продажу землі – у період війни та в тій формі, що пропонує влада», – наголосила Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, у селі Березівка, що на Київщині, відбулися збори ініціативної групи, які дали старт референдуму проти розпродажу української сільськогосподарської землі. У заході взяли участь майже 20 тисяч людей з усіх куточків України.