Президент хоче вже у 2017-му виставити на продаж землю в обхід мораторію, – Юлія Тимошенко

Фракція «Батьківщина» вимагає від Президента та його фракції в парламенті негайно відкликати законопроект № 5535, яким попри мораторій на продаж сільськогосподарської землі передбачається її продаж вже в 2017 році.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

Політик також наголосила, що «Батьківщина» наполягає на продовженні мораторію на продаж землі на п’ять років та ініціює проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання.

Юлія Тимошенко нагадала, що нещодавно на десятитисячному аграрному форумі, проведеному за ініціативою «Батьківщини», було ухвалено  рішення про недопустимість розпродажу землі сільськогосподарського призначення, після чого спільно з аграріями та фермерами фракція добилася ухвалення Закону про продовження мораторію до 1 січня 2018 року.

За словами Тимошенко, попри це, минулого тижня депутати від фракції БПП внесли до парламенту законопроект № 5535, згідно з яким землю сільгосппризначення хочуть зробити товаром вже в 2017 році.

Ці депутати представляють не тільки Президента, а й великі аграрні мафіозні утворення, які мають сьогодні у своєму розпорядження сотні тисяч сільськогосподарської землі, заявила Голова партії.

«Не зважаючи на прийняття закону про продовження  мораторію на продаж сільськогосподарської землі, Президент хоче вже в 2017 році започаткувати її розпродаж. Це не просто подвійні стандарти, це реальне розграбування України, залишків того, що у нас залишилось», – пояснила вона.

«Президент, прем’єр-міністр і Верховна Рада розуміють, що вони доживають свій час при владі. Тому вони поспішають зробити те, що не змогли зробити їхні корумповані попередники, – розграбувати українську сільськогосподарську землю», – вважає Тимошенко.

При цьому лідер «Батьківщини» нагадала, що Україна має 42 мільйони гектарів родючих чорноземів, які складають 72% всієї землі України: «Це майже вся наша земля. Кому прийшло в голову під час окупації частини України розпродавати її, фактично позбавляючи народ України своєї території?»

За словами Тимошенко, українська земля є унікальним ресурсом економічного підйому і становлення країни: за розрахунками науковців, Україна, маючи таку землю, може прогодувати 320 мільйонів людей.

«Україна може стати найзаможнішою країною Європи, якщо ефективно і раціонально спрямує свою землю на відновлення та розквіт», – додала політик.

Також, за словами лідера партії, «при правильному господарюванні на своїй землі Україна може мінімум в 10 разів збільшити експорт сільгосппродукції – а це вже майже 180 млрд доларів. І тоді нам не потрібні будуть кредити МВФ та інші запозичення – ми самі зможемо стати на ноги».

Юлія Тимошенко зауважила, що мета подібних законопроектів полягає в тому, щоб скупити українську землю 500-700 доларів за один гектар. Для порівняння: в Австрії один га землі коштує 42 тис. доларів.

земляземля1

Щоб переконати народ у потрібності такого рішення, за її словами, Президент планує залучити всю свою інформаційну потужність та безліч грантових організацій.

При цьому Тимошенко зауважила, що в Україні у державній власності залишилось 35% сільськогосподарської землі, яку влада хоче тишком-нишком розпродати серед своїх.

За словами лідера «Батьківщини», питання землі неприпустимо вирішувати без згоди на це громадян України,  а як відомо, 91% українців виступає проти розпродажу землі.

Адже Україна як аграрна країна має єдиний шлях – їй потрібно розвивати широку фермерську мережу, та попри це, «у нас навмисно не розвивають фермерські господарства – для того, щоб забрати сільськогосподарську землі на користь аграрної мафії».

«Земля – це ресурс для відродження України, заможності її людей, набуття у світі сильної економічної і конкурентної позиції», –  пояснила лідер партії, закликавши всіх громадян України долучитися до боротьби за свою землю, яка за Конституцією належить народу.

Юлія Тимошенко також звернулась до Президента та депутатів із фракції БПП з вимогою відкликати законопроект №5535, а натомість ухвалити законопроект «Батьківщини» про мораторій на продаж сільськогосподарської землі на п’ять років.

Окрім того, за її словами, «Батьківщина» відновить консультації з представниками аграрних і фермерських асоціацій, профспілок та громадських організацій для недопущення злочину за спиною українців.

«Єдиний шлях для вирішення питання, що нам робити із сільськогосподарською землею, – це Всеукраїнський референдум!» – заявила лідер «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова