Юлія Тимошенко: Правила ведення бізнесу та податки мають бути однаковими для всіх

У справедливій країні влада має створювати рівні умови для ведення бізнесу, а не нищити ФОПів та малих підприємців, надаючи преференції великому бізнесу. Фракція «Батьківщина» проти ухвалення законів, які руйнують конкурентне середовище та впроваджують різні умови оподаткування. Саме з цих причин депутати фракції голосували проти законопроєкту №8138.

Юлія Тимошенко вважає несправедливим, що з ФОПів першої, другої, третьої групи роблять «ізгоїв в рідній країні», а тих, хто здатен інвестувати 12 мільйонів доларів, перетворюють у привілейованих нових олігархів.

Про це лідерка фракції «Батьківщина» заявила під час обговорення змін до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні».

«Я хочу вам нагадати, що рівність ведення підприємницької діяльності – це є золота норма в усьому світі. Я прошу вас не голосувати за цей корупційний закон, який створює нову олігархію в Україні. «Батьківщина» голосує проти. Ми за ФОПів і за середній клас України, а не за блатних олігархів», – заявила Юлія Тимошенко.

Вона пояснила, що законопроєктом пропонується «для мегазаможних людей», які здатні внести 30 мільйонів доларів інвестицій, знизити планку інвестицій до 12 мільйонів доларів, передбачається повернення з бюджету 30% інвестицій, «скасовуються податки, митні платежі та оплата підключення до всіх комунікаційних мереж, в тому числі електромереж».

«Скажіть, будь ласка, а якщо буде внесено не 12 мільйонів доларів інвестицій, а 11,999, там уже пільг не треба? А якщо наші вітчизняні виробники виробляють, приміром, керамічну плитку і платять всі податки, а ви для тих, хто заходить з 12 мільйонами доларів інвестицій і теж буде виробляти керамічну плитку, робите офшорну зону? То як наші підприємці внутрішні будуть конкурувати з тими, хто буде не платити податків і ще від держави 30 відсотків інвестицій отримати на покриття своїх збитків?» – обурено наголосила Юлія Тимошенко і додала, що цим законом створюються різні умови оподаткування та руйнується конкурентне середовище.

Лідерка фракції також нагадала, що не так давно парламент ухвалив драконівську систему знищення малого бізнесу – закон 8401, яким сотні тисяч ФОПів першої, другої та третьої групи позбавлені пільг, отримали збільшені податки та змушені встановлювати вартісні касові апарати.

«Необхідність ухвалення законопроєкту 8401 пояснювали тим, що потрібно 9 мільярдів гривень до кінця року зібрати з мікропідприємців, уже разом зі шкірою зібрати у вигляді податків, щоб допомогти армії… Ті, хто чесно платить податки, матимуть збитковий бізнес, а ті, хто в офшорній зоні, будуть заробляти надприбутки, ще й коштом держави. І це під час війни. Тобто 9 мільярдів ви як би то забрали у малого і середнього бізнесу, а тепер будете 30 відсотків інвестицій відшкодовувати олігархії. Це не політика – це великий обман», – констатувала лідерка «Батьківщини».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова