Юлія Тимошенко: Діяти треба системно – захистити людей від епідемії, запроваджувати страхову медицину і відновлювати науку

За шість років експериментів Уляни Супрун від медичної галузі України залишилися руїни. Це є одна з причин, чому країна виявилася неготовою до епідемії. Ситуацію треба виправляти терміново, не гаючи жодної хвилини часу, – об’єднувати всі гілки влади, щоб допомогти людям та врятувати країну.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час спілкування з керівництвом КП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» та керівником станції невідкладної допомоги міста Бровари Київської області.

Сьогодні, наголосила Юлія Тимошенко, потрібно негайно вжити невідкладних кроків, які допоможуть людям безоплатно та вчасно діагностувати хворобу та забезпечити безкоштовне її лікування.

Крім того, Голова «Батьківщини» переконана, що зараз саме той час, коли потрібно працювати над оновленням усієї системи охорони здоров’я.

«Проблеми, з яким сьогодні зіштовхнулася країна, чітко вказують на те, що треба оновлювати усю систему охорони здоров‘я, відновлювати санітарно-епідеміологічну службу. Зараз стало чітко зрозуміло: людям потрібне обов’язкове медичне страхування, а медикам – гідні зарплати. «Батьківщина» робитиме все можливе, аби всі ці питання винесли на розгляд парламенту та негайно вирішили», – зауважила Юлія Тимошенко.

Вона зазначила, що вітчизняні потужності потрібно якнайшвидше залучати для виготовлення власних тестів та вакцин, аби не шукати їх по світу та бути впевненими в їхній якості.

«Україна зберегла свій науковий потенціал в галузі генетики та мікробіології. Сьогодні країна навіть при мінімальному фінансуванні може самостійно виготовляти й тести, і вакцини, і все, що потрібно для боротьби з КОВІД. Утім досі не розгорнули необхідного виробництва, хоча це займає всього два-три місяці. Нам важлива якість тестів, важлива якість вакцин. Тому й це питання ми будемо піднімати у Верховній Раді», – запевнила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова