Юлія Тимошенко подякувала Ангелі Меркель за самовідданий захист України

Сьогодні Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко провела зустріч з делегацією партії Канцлера Німеччини Ангели Меркель ХДС/ХСС.

_APM6614

Сторони обговорили ситуацію в Україні, зосередившись на проведенні реформ у нашій державі та розв’язанні конфлікту на Донбасі.

«Це мій перший закордонний візит на новій посаді. Ми вирішили, що це має бути саме Україна, оскільки зараз перед нею стоять два ключові виклики – розв’язання конфлікту на Сході та економічні перетворення. ЄС та Німеччина підтримують Україну на цьому шляху»,- сказав  Юрґен Гардт, депутат Бундестаґу, зовнішньополітичний речник фракції ХДС/ХСС Бундестаґу.

«На жаль, зараз ми спостерігаємо стагнацію на шляху реалізації реформ в Україні. На нашу думку, успішний економічний розвиток вашої держави може стати прикладом для країн пострадянського простору, передусім Росії», – додав депутат.

У свою чергу, Юлія Тимошенко подякувала Федеральному Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель «за впевнену наполегливу самовіддану позицію із захисту України».

«Ми дуже вдячні Ангелі Меркель за те, що вона взяла на себе лідерство у процесі досягнення миру на Сході України. Ми віримо, що завдяки такій допомозі конфлікт на Донбасі буде розв’язаний», – сказала вона.

У цьому зв’язку лідер «Батьківщини» також наголосила, що на Донбасі спочатку потрібно вирішити безпекові питання, а потім політичні, включаючи проведення виборів та внесення змін в Конституцію України, які надають регіону спеціальний статус.

«Це позиція, яку розділяють усі демократичні сили України. Нам потрібне справжнє встановлення миру, а не його імітація. Зараз на Донбасі можуть голосувати тільки російські танки»,- сказала Юлія Тимошенко.

_APM6618

Крім того, вона наголосила, що зараз в Україні дуже складна економічна ситуація, а головним викликом є безпрецендента корупція.

«Через два роки після Революції Гідності люди стали жити трагічно гірше. Ситуація ускладнюється масштабним рівнем корупції у найвищих ешелонах влади, про що знає увесь світ», – зазначила Юлія Тимошенко, наголосивши на наприпустимості збереження статусу-кво в Україні.

«Нам потрібні дострокові парламентські вибори, під час яких народ України зробить свій вибір, а потім ми зможемо проводити справжні реформи, справжню децентралізацію, яка буде торкатися кожного регіону України та не буде викликати відторгнення у суспільстві та парламенті», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко також закликала Німеччину та ЄС допомогти звільнити заручників Кремля, включаючи народного депутата України, Члена ПАРЄ Надію Савченко та інших.

«Сьогодні Надія, яка є символом боротьби України за свою свободу, оголосила сухе голодування. Вона потребує допомоги демократичного світу», – сказала вона.

«Ми вражені силою та сміливістю цієї молодою дівчини. Ми сподіваємося, що найближчим часом буде знайдено шлях для її звільнення, і вона зможе розпочати виконання обов’язків народного депутата та члена ПАРЄ», – сказав Юрґен Гардт._APM6564

Під час зустрічі йшлося також про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні, яких зараз налічується майже два мільйони.

У цьому зв’язку заступник Голови партії «Батьківщина», Голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря повідомив, що 7-8 квітня у місті Краматорськ Донецької області Комітет з прав людини проведе розширене виїзне засідання з питання моніторингу дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян України, які проживають в зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях,  та аналізу практики застосування чинного законодавства з питань ВПО.

У зустрічі також взяли участь колишній Федеральний міністр оборони Німеччини Фолькер Рюе, зовнішньополітичний радник фракції ХДС/ХСС Бундестаґу Ганс-Йоахім Фаленскі та керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова