Запровадження новою владою персоніфікованої пенсійної системи стане не тільки запорукою гідного життя літніх людей, але й відновить справедливість щодо тих, хто тяжко працював.
Про це заявила Юлія Тимошенко під час зустрічі з громадою міста Бурштин, на якій зібралося декілька тисяч людей.
Як зауважила лідер «Батьківщини», між пенсійними системами України та розвинених країн існує суттєва різниця. Так, у цивілізованих державах роботодавець платить на захищений держгарантіями персональний банківський рахунок людини, яка працює, пенсійні внески.
Усе життя збираються гроші на приватному рахунку цієї особи, звідки ніхто нічого не може зняти, нараховуються відсотки, а потім, коли людина виходить на пенсію, вона може чітко побачити, скільки в неї на рахунку, розповіла Голова партії.
«Нормальні пенсіонери подорожують світом, лікуються, нормально живуть, а в нас – виживають. У нас людина йде на пенсію і встигає лише третину внесків витратити, які за неї заплатили. Це означає, що людям свідомо і хронічно недоплачують», – пояснила вона.
Юлія Тимошенко обурилася пенсійною реформою, якою влада підняла вік виходу на пенсію та знизила коефіцієнт нарахування пенсії на один рік стажу.
«Це не реформа, це економія бюджетних грошей на найуразливішій частині суспільства, на пенсіонерах, людях, які будували цю країну. Коли вони вийшли на пенсію, не можуть собі навіть поїсти вдосталь дозволити, не полікуватися, за ЖКП заплатити», – прикро констатувала лідер «Батьківщини».
Саме тому, наголосила Юлія Тимошенко, нова влада поверне правильну пенсійну реформу.
«Ми зробимо персоніфіковану пенсійну систему. Це означатиме, що кожна людина побачить на своєму рахунку те, що за все життя їй сплатили. Так буде чесно та правильно щодо всіх людей, хто так важко відпрацював», – підсумувала вона.