Юлія Тимошенко: Парламентська республіка на чолі із канцлером – найбільш ефективна для країни

Юлія Тимошенко впевнена, що парламентська форма правління із канцлером на чолі уряду є найкращою для України.  Відповідну модель необхідно закріпити у новій Конституції.

Про це вона заявила під час презентації концепту Нової народної Конституції, над яким працювали близько 100 фахівців на чолі із лідером «Батьківщини».

«Правильно організована парламентська форма правління є на порядок сильнішою за президентську. І більшість успішних і розвинутих країн світу мають саме парламентську форму правління, водночас відсталі країни – президентську, яка є неефективною і концентрує владу в одних руках», – сказала голова фракції у Національній академії наук України.

Представлений командою Тимошенко концепт передбачає, що головну відповідальність за розвиток країни нестиме  очільник уряду – канцлер. Ним стане лідер списку політичної сили, що переможе на виборах.

«Таким чином і канцлера, і парламентську більшість народ обиратиме всенародно. Це найсильніша форма виборів, тому що буде лідер виконавчої влади, і відразу – лідер більшості, на яку він спирається – без торгів, без шантажу, без корупції», – пояснила вона.

Задля ефективної роботи уряду парламентські вибори пропонується проводити у два тури. До другого виходять дві політичні сили, що здобудуть найбільшу підтримку, а його переможець отримує 226 місць – мінімальну однопартійну більшість. Паралельно – пропонує Тимошенко – потрібно зменшити прохідний бар’єр.

«Усі охочі партії зможуть піти на вибори до парламенту, при цьому прохідний бар’єр буде знижено, щоб дати можливість зайти до парламенту молодим політикам», – сказала політик.

Парламентська опозиція мусить отримати реальні важелі контролю діяльності парламентської більшості через віце-спікера, голів комітетів, керівника Рахункової палати та реально працюючі слідчі комісії.

І все ж головний контроль за роботою Верховної Ради здійснюватиме напряму суспільство. Автори Нової народної Конституції пропонують наділити громадян правом ініціювати дострокові вибори депутатів за наслідком референдуму за народною ініціативою.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова