Юлія Тимошенко: Оплата праці медиків у прифронтових лікарнях має бути збільшена

Заробітна плата військових медиків має бути збільшена по аналогії з військовими доплатами. Згадувати про медичних працівників треба не лише на словах, а й ухвалювати рішення, на які чекають працівники медичних установ, адже наша перемога залежить як від військових, так і від «воїнів у білих халатах».

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко з парламентської трибуни привітала медичних працівників з професійним святом і наголосила, що медики у прифронтових регіонах ризикують своїм життям так само як і військові.

«Хочу привітати всіх наших лікарів, медичних сестричок, нянечок, всіх медиків України, особливо тих, хто працює або на фронті, або біля фронтової лінії, з їхнім професійним святом. І сказати їм, що так, як без нашої армії неможлива перемога України в цій страшній війні, так вона неможлива і без медиків. Вони для нас такі самі воїни, які боронять сьогодні Україну, наші воїни в білих халатах», – зазначила лідерка «Батьківщини».

Депутатка дорікнула колегам, що в порядку денному навіть в День медичного працівника немає жодного законопроєкту, який би вирішував проблеми військових медиків: «Я хотіла б, аби наш парламент, уряд, почали дбати про наших медиків».

За словами Юлії Тимошенко, яка з командою «Батьківщини» допомагає шпиталям та лікарням з перших днів війни, медики на прифронтових територіях мають отримувати доплати по аналогії з доплатами військових. Вона очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить відповідний закон.

«Медики, які рятують життя в стабілізаційних пунктах, на передовій, на тій лінії вогню, на тих територіях, де ведуться бойові дії, очікують рішення щодо такої заробітної плати, як сьогодні отримують грошову допомогу і військові гроші, наші військові. Тому що вони так само ризикують своїм життям, вони так само б’ються за свободу, незалежність України. І тому це перше рішення, яке я хотіла б, щоб наш парламент найближчими днями ухвалив», – зауважила Юлія Тимошенко.

Лідерка «Батьківщини» також нагадала, що НСЗУ має у 2,5 раза збільшити тариф для лікування поранених героїв і забезпечити сучасним обладнанням й усім необхідним медичні заклади, де лікують військових.

«Наш парламент мусить забезпечити наших медиків нормальним фінансуванням для допомоги пораненим, а це означає ввести коефіцієнт 2,5 до всіх тарифів на лікування, які використовуються для військових. Це теж завдання нашого парламенту, але це не робиться», – констатувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова