Юлія Тимошенко: Обов’язкове медстрахування забезпечить людям якісне лікування, а лікарям – гідні зарплати

Нова влада ухвалить закон про обов’язкове медичне страхування.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час зустрічі з громадою Рівненщини.

«Нам потрібно взяти досвід найкращих країн світу, які живуть на основі обов’язкової страхової медицини. Де страхові медичні внески, якщо людина працює, платять роботодавці. А якщо людина не працює (пенсіонери, безробітні), платить держава. Тоді ми матимемо справжню медицину: оплачені послуги та нормальну зарплату для медиків», – переконана вона.

Лідер «Батьківщини» розкритикувала так звану медичну реформу, яку сьогодні запроваджує чинна влада, наголосивши, що вона передбачає зменшення кількості українців.

Юлія Тимошенко нагадала, що за цією реформою кожен лікар першої ланки (сімейні лікарі) обслуговуватиме 2 тис. пацієнтів.

«Чи зможе один лікар якісно обслужити 2 тис. пацієнтів? Він зможе піти у відпустку або захворіти?» – запитала Голова партії.

Окрім того, як зауважила політик, на 1 пацієнта на місяць передбачається близько 50 грн, у яких закладені зарплата лікаря, медсестри і повне обстеження кожного пацієнта на першому рівні.

Найкритичнішою Юлія Тимошенко назвала ситуацію із сільською медициною.

«Вони придумали закрити ФАПи та залишити лікування тільки у центрі. Вони ухвалили закон, що почне діяти з середини 2019 року, і запропонували для села телемедицину», – повідомила вона.

Передбачається, що хвора людина має зв’язуватись з лікарем і консультуватися щодо подальшого лікування через Skype. Але також виникає питання, як літня людина в сільській місцевості, де немає відповідних гаджетів та Wi-Fi, зможе це зробити, цікавиться Голова партії.

«Це означає, що люди в селі ризикують взагалі залишитися без меддопомоги», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Щодо 2-3 ланки лікарів, вузькоспеціалізованих, то за їхні послуги за європейськими цінами та протоколами люди платитимуть самі.

«Але вони не подумали, що в нас 80% людей, за оцінками ООН, перебувають за межею бідності. У кого з українців вистачить грошей заплатити за послуги хірургів, онкологів тощо за європейськими цінами? Якщо не вистачить грошей, люди залишаться хворими, а лікарі без зарплат», – пояснила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» нагадала, що впродовж 2 років у парламенті лежить законопроект про обов’язкову страхову медицину, але його не ухвалюють: «Тому що в них для України інші плани. Їм не потрібні українці, їм потрібні наші ресурси, наші надра».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова