Юлія Тимошенко: Нинішня Конституція не дає змоги реалізувати імпічмент президента

За нинішніх умов імпічмент президента є утопією, адже в Конституції України зафіксований нереалістичний механізм для його реалізації.

Про це лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко наголосила в ефірі телеканалу «NewsОne».

«Імпічмент – це утопія. Усі, хто за це агітує, розуміють: у сьогоднішніх політичних умовах, із нинішньою Конституцією його реалізувати неможливо», – сказала вона.

Лідер партії пояснила, що за старт процедури імпічменту більшість нинішньої Верховної Ради не проголосує, адже вона підконтрольна президентові. Залежними від глави держави є також Верховний та Конституційний суди, які мають надавати свої висновки під час процедури відсторонення президента від влади, зауважила Тимошенко.

Отже, як прогнозує політик, справа навіть не дійде до останнього етапу – голосування трьома чвертями від конституційного складу парламенту.

«Чинна Конституція лише констатує, що народ є джерелом влади, але не дає йому в руки жодного інструменту влади. Якби в українського народу сьогодні були інструменти та можливості прибирати з посад мафіозних президентів законним, конституційним шляхом, то не потрібні були б ні перша, ні друга революції», – зазначила лідер «Батьківщини».

Водночас суспільство, за словами Тимошенко, потребує дієвих важелів контролю за владою, які мають бути зафіксовані у новому Основному законі.

Тому першочерговим завданням наступної влади має стати ухвалення нової Конституції з «реальним правом людей без революцій знімати чиновників, які дискредитували себе та втратили підтримку».

Політик упевнена: «Для того, щоб країна не була заручником купки політиків, які монополізували всю владу, у новому Основному законі мають бути зафіксовані реальні механізми розпуску парламенту, оголошення дострокових президентських і парламентських виборів через референдум».

«Нова Конституція не може бути такою, що «спущена згори» чи нав’язана владою, вона має бути суспільним договором між громадськістю та владою – між усіма українцями», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова