Український парламент демонструє єдність і далекоглядність. Ухвалені під час сьогоднішнього засідання рішення не тільки посилять нашу армію й обороноздатність, але й допоможуть людям пристосуватися до життя в нових складних умовах.
Так охарактеризувала Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко результати пленарного засідання Верховної Ради України, що відбулося сьогодні, 15 березня.
«Всі рішення, необхідні для ефективної боротьби з ворогом, ухвалюємо конституційною більшістю! Дякую команді «Батьківщини»! Дякую колегам з інших фракцій! Разом до перемоги! Слава Україні!» – написала Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Фейсбук.
Напередодні в ефірі «Єдиних новин» лідерка «Батьківщини» наголошувала на необхідності посилення позицій України не тільки на фронті, а й в тилу. Зокрема, для цього вона запропонувала владі почати працювати над стратегією продовольчої безпеки та ухвалити рішення для підтримки економіки країни.
Нагадаємо, серед проголосованих сьогодні законопроєктів такі:
– Про продовження строку дії воєнного стану в Україні до 25 квітня 2022 року;
– Про визнання добровольців ТРО ветеранами війни (№7151);
– Про закріплення поняття «бойового імунітету» ㅡ правового захисту військового командування, військовослужбовців, ТРО, працівників правоохоронних органів (№7145);
– Про можливість скасування запобіжного заходу або тримання під вартою для призову на військову службу (№7149);
– Про лібералізацію трудового законодавства в умовах воєнного стану (№7160);
– Про гарантії держави, що в умовах воєнного стану вчителі не звільняються з роботи, їм гарантується заробітна плата, часткове передання повноважень від Міносвіти до ВЦА (№7133).
Також депутати ухвалили низку економічних ініціатив, щоб ефективно наповнювати бюджет під час війни:
– Про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни, зокрема скасування оподаткування пального та запровадження пільгового режиму для підприємців (2% від обороту) під час військового та надзвичайного стану. Загалом більше ніж 40 новацій (№7137д),
– Про збільшення на 67 млрд видатків на армію, перерозподіл обсягів надання державних гарантій у межах граничного розміру гарантованого державою боргу та обмеження використання коштів дорожнього фонду (№7167);
– Про збільшення ренти на видобуток газу на час воєнного стану та надзвичайного стану (№7038д).