Юлія Тимошенко: Не можна перетворювати Україну в плантацію для наркобізнесу

«Батьківщина» підтримує використання в медичних цілях ліків на базі канабісу, однак категорично «проти» вирощування марихуани в Україні.

Таку принципову позицію Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повторила під час зустрічі з керівником парламентського комітету з питань  здоров’я нації Михайлом Радуцьким, під час якої обговорювалася ситуація з підготовкою поправок до законопроєкту №7547.

За її словами, депутати  фракції «Батьківщина» зареєструють  свої правки до другого читання законопроєкту №7547, суть яких зводитиметься до одного: «ні» – плантаціям марихуани в Україні, «так» – лікам на базі канабісу для тих, хто їх потребує. На думку лідерки партії, доступ  пацієнтів до таких ліків має бути під контролем, а забезпечуватися цими ліками онкохворі та інші категорії хворих мають коштом держави.

«Не можна перетворювати Україну в плантацію для наркобізнесу. У депутатів нашої фракції будуть змістовні правки, і стосуватимуться вони того, що медичні препарати для знеболювання на базі марихуани можна закуповувати в Польщі чи інших країн, але вирощування канабісу має бути заборонено. Це категорична позиція. Давайте домовимося, що це не бізнес, а забезпечення ліками тих, хто їх потребує», – наголосила вона.

Крім того, Юлія Тимошенко порадила звернути  увагу  на досвід Польщі, в якій ліки на базі канабісу дозволені, а також вивчити досвід Великобританії, де рецепти на ліки, що містять ТГК, можуть виписувати лише лікарі зі спеціальною ліцензією.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова