Юлія Тимошенко не допускає федералізації України та виступає за унітарну державу

Юлія Тимошенко не допускає федералізації України та виступає за унітарну державу.

Про це лідер «Батьківщини» заявила під час відеоконференції у Facebook.

Вона нагадала, що під час Форуму «Новий курс України», який відбувся в Києві 15 червня, розповідала про канцлерську форму правління «як про найсильнішу у світі, бо канцлер, на відміну від президента, завжди опирається на більшість у парламенті і це дає  силу, яка може ефективно та колегіально ухвалювати рішення».

Водночас Юлія Тимошенко зауважила, що була дуже здивована, що частина опонентів почали звинувачувати її у намірах федералізації, мовляв, канцлерська форма правління – це федералізація.

«Я хочу чітко сказати, що я і вся команда, яку я очолюю, виключно за унітарну  форму організації України. Федералізація в нашій країні не допустима, тому що існують дуже сильні центробіжні сили, які сьогодні розривають нашу країну, які сьогодні на Сході і на Заході  намагаються чинити провокації, розхитуючи єдність України. Тому забудьте про  слово «федералізація». Я ніколи цього не допущу, якщо буде можливість разом з вами по-новому будувати Україну. Федералізації не буде ніколи.  Унітарна країна!» – наголосила політик.

Лідер «Батьківщини»  також зазначила, що вона запропонувала спільний інтелектуальний діалог, у якому надала тільки пропозиції, у якому вона може виступити «тільки модератором рівних серед рівних без намірів нав‘язувати якісь думки і концепції».

«Замість того, щоб думати про масштабні речі, як побудувати наше життя в Україні для кожного українця, мої опоненти шукають якісь слова і фрази. Якщо комусь не подобається слово «канцлер» на чолі парламентської форми правління, то використовуйте слово прем‘єр-міністр, гетьман тощо. Не у слові справа, а в сильній системі управління країною», – заявила Юлія Тимошенко.

Читайте також:

Юлія Тимошенко: І Крим, і Донбас мають повернутися до України

Юлія Тимошенко балотуватиметься в президенти, щоб зруйнувати монополію влади

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова