Юлія Тимошенко назвала п’ять актуальних для фермерів питань, які допомагатиме розв’язувати «Батьківщина»

У фермерів немає грошей для викупу земель та доступу до дешевих кредитів, вони налякані можливими рейдерськими атаками та не знають, куди звертатися за захистом своїх прав. Їх непокоять нові законодавчі ініціативи влади, які передбачають непосильні податки на землю, і найстрашніше – люди не знають, чи зберуть вони восени свої врожаї.  

Як повідомила Юлія Тимошенко під час пресконференції за результатами робочої поїздки до Вінницької області, саме у вирішенні цих питань допомагатиме фермерам і селянам команда «Батьківщини».

«До мене звернулися фермери Вінниччини та попросили, щоб наша команда негайно виїхала для обговорення всіх питань, пов’язаних із загрозами для українського фермерства у зв’язку з запровадженням з 1 липня «ринку землі». Річ у тім, що одночасно з цим розпочалися й рейдерські атаки на фермерські землі, на землі сільськогосподарських кооперативів, на паї людей», – зауважила Юлія Тимошенко.

За її словами, зараз команда «Батьківщини» як «швидка допомога» виїжджає на такі запрошення по всій країні. Адже попри запевнення прем’єр-міністра, що «продаж землі йде спокійно», люди почуваються кинутими напризволяще – в судах вони не знаходять захисту і правосуддя, силові структури їх не підтримують, а рейдерів покривають владні чиновники.

«Немає сьогодні в Україні державної системи, яка би захистила права людей, тому ми тут. Ми зібрали всі документи, які нам передали фермери й власники паїв, яких сьогодні реально позбавляють землі. І будемо боротися разом з людьми. А від завтра у нас відкривається всеукраїнська телефонна гаряча лінія,  на яку українці зможуть подзвонити, якщо у них почнуть відбирати землю. Наша команда буде миттєво виїжджати на допомогу. Якщо цій біді не протистояти, то наслідки можуть бути дуже болісними для країни», – констатувала лідер «Батьківщини».

Під час пресконференції Юлія Тимошенко звернула особливу увагу журналістів на питання, які надзвичайно сильно непокоять фермерів і селян. По-перше, у людей немає грошей, щоб викуповувати землю навіть за нормативною оцінкою. У фермерів ледве вистачає коштів посіяти поля й зібрати врожай. По-друге, люди розгублені та не знають, що з їхніми землями буде завтра. Тому фермери не впевнені навіть, чи дадуть їм зібрати врожай. По-третє, ніхто з них не зміг отримати обіцяних владою безвідсоткових кредитів для того, щоб викупити землю. По-четверте, якщо розпочнеться процес відбору у них землі, а до цього вже йде, то їм немає куди звернутися, за допомогою, бо скрізь «кругова порука». По-п’яте, селяни й фермери шоковані проголосованим у першому читанні законом №5600, який вводить 5%-ий податок на паї, починаючи з 50 соток землі.

«Це ще один метод, як людей зганятимуть з землі та примушуватимуть продавати свої ділянки. В селі всі обурені такими речами, люди хочуть референдум проти продажу землі. Вони хочуть справедливості!» – наголосила Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова